V Riegerových sadech se bude řádit na kolech


V sobotu 22. září se to bude v okolí Riegrových sadů hemžit borci s nabušenými koly a fanoušky bikingu ze všech koutů České republiky, kteří nepřestávají lovit nové downtownové a adrenalinové zážitky. Právě zde se totiž odehraje závěrečná zastávka z pětidílného kalendáře Czech Downtown Series. Závod s názvem PRŮLET bude letošním posledním a nejprestižnějším podnikem české downtownové scény.

Divoká karta

Downtown je sjezdová disciplína, jejíž trať je posazena do městské zástavby. Letošní ročník nabídl již klání v Ústí nad Labem, Příbrami, Rakovníku, Dačicích a nyní přichází na řadu Praha se závěrečným závodem PRŮLET. Do tohoto závodu se kvalifikovalo prvních padesát jezdců žebříčku Czech Downtown Series. Dalších deset riderů dostalo od pořadatelů divokou kartu.

K vidění budou nejlepší čeští i zahraniční jezdci. „Chceme podporovat i mladou krev, proto se nominuje na vrchol sezony i deset nejrychlejších juniorů letošní downtownové sezony, kteří pojedou ve své kategorii. Nabušené startovní pole doplní i několik odvážných žen v čele s mistryní světa ve 4X Romanou Labounkovou,“ poodhaluje jedno ze zvučných jmen duchovní otec akce Vítězslav „Stráňa“ Stránský.

Bezchybně

Na jezdce čeká 700 metrů velmi rychlé tratě, deset dřevěných překážek a tvrdý asfaltový povrch, který neodpustí ani sebemenší chybu. Pojedou se dvě kvalifikační kola a poté finálová jízda. Akce začne tréninky od 12 hodin, první kvalifikační kolo odstartuje již ve 14 hodin.

Diváci se kromě adrenalinových zážitků mohou těšit také na bohatý doprovodný program. Chybět nebudou ani divoké holky od Jägra se zásobou ledově namražených drinků, chill-out zóny s pohodovým sezením nebo soutěže o zajímavé ceny.

Pohodové sledování závodu zajistí kamerový přenos ze sedmi kamer, který bude stříhán na LED obrazovku s přehlednou grafikou. Ta přinese informace o časech a pořadí každého jezdce. Za mikrofonem to rozbalí jako vždy Jiří Haff Haferník, jehož precizní moravština v kombinaci s občasnými, ale o to ladnějšími tanečními kreacemi, nenechá nikoho v klidu. O hudební podkres se postará DJ FEFE.

After

Aby emocí a pozitivních vibrací nebylo málo, po finále downtownu se odjede ještě Freestyle MTB contest, kde své umění předvede špička česká scény v čele s Teodorem Kováčem. Po skončení venkovního programu bude následovat ještě nadupaná afterparty v legendárním klubu Akropolis, kde poteče ledově namražený Jägermeister proudem až do časných ranních hodin.

Vstup na závod bude pro všechny zdarma. Vstupné na afterparty bude pro pány 50 korun, pro dámy zdarma.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě