Parka, bomber nebo trenčkot: Jakou bundu vybrat na jaro?


Přichází jarní období a k tomu pochopitelně patří i malá obměna šatníku. Nějaké kousky po loňském jaře musí šatník opustit a hodilo by se je nahradit. Dnes si napíšeme o tom, jaké výhody má parka, bomber či trenčkot a komu se bude líbit nejvíc. A pokud si nejste jisti tím, kde takové kvalitní bundy sehnat, tak zkuste navštívit Premium Outlet Prague Airport (mrkněte na Pop.cz) i s jejich ohromným výběrem!

Bomber bundy jsou krásné, ale neunosí je každá

Bomber je styl bund, který se kdysi dávno úspěšně vzhlédl ve vojenských leteckých bundách. Bunda má většinou koženkový povrch, nebo povrch z tvrdší tkaniny a charakteristická je tím, že je velice volná a zároveň končí vysoko v pase. Je tak ideální budou například k bokovým kalhotám. Jenže tady je problém v tom, že ne každý druh postavy v této bundě vypadá dobře, a proto je potřeba před koupí pečlivě zvážit a především vyzkoušet, jestli ji vůbec unosíte.

Parka dokáže zahrát i na přelomu období

Oproti tomu parka je víceméně velice univerzální kousek oblečení, ve kterém se při správném výběru neztratí žádný druh postavy. Má navíc výhodu v tom, že se většina parek dělá včetně zateplení a součástí bývají také ozdobné kožíšky lemující vršek kapuce. Parka je tak ideální bundou do falešného slunce, kdy ještě chladný vítr nedovolí nošení opravdu lehkého oblečení.

Trenčkot ocení hlavně milovnice elegance

Trenčkot je z dnešního výběru určitě nejelegantnější druh bundy. Jedná se o dlouhé kabáty, které končí většinou u kolen a jsou dělány ve spoustě zajímavých variant, od klasického zapínání na knoflíčky, tak i na zip, nebo na plátěný pás v pase. Dělají se velice často z teplé tkaniny, ale k dostání jsou trenčkoty odolné proti vodě, ve kterých nepromoknete. Jedná se tak o mnohem elegantnější a o něco lehčí formu parky, kterou ocení především dívky a ženy hledající eleganci.

foto: Unsplash


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí