LaVine obhájil krále smečařů v NBA, střelba trojek v režii Golden State

Tento víkend se zastavil kolotoč sezonních zápasů, což znamená jediné, na programu je All-Star Game 2016 v kanadském Torontu. Celý víkend jsou na programu dovednostní soutěže a All-Star víkend bude zakončený v noci z neděle na pondělí tradičním zápasem East vs. West.

Nejsledovanější soutěží je bezesporu souboj o krále smečařů. Ten druhý rok po sobě ovládl mladičký Zach LaVine z Minnesoty, když porazil Aarona Gordana z Orlanda. Oba finalisté tak měli po dvou smečích plný počet bodů a následoval rozstřel, ve kterém ukázali skvělé výkony. Rozstřel se tedy musel opakovat. LaVine nakonec porazil Gordona o 3 body neuvěřitelnou smečí. Obhájit titul se mu povedlo jako prvnímu po Natu Robinsonovi, který soutěž vyhrál v letech 2009 a 2010.

„Měli jsme se o výhru podělit. Aaron předvedl věci, které jsem nikdy neviděl. Byl skvělý,“ ocenil LaVine svého soupeře.

Do finálového kola souboje o nejlepšího trojkaře postoupili tři hráči. Nejmladší účastník Devin Booker a spoluhráči z nejlepšího týmu soutěže Golden State Warriors, Stephen Curry a Klay Thompson, kterým se přezdívá Splash Brothers. Devatenáctiletému Devinovi finále nevyšlo, a obsadil tak s 18 body třetí místo. Stephen Curry, který titul obhajoval, předvedl ve finále dobrý výkon, díky němuž získal 23 bodů. Jeho spoluhráč Klay Thompson byl ovšem ještě přesnější, přičemž získal 27 bodů a Curryho porazil.

“Klay střílel výborně. Na tréninku máme takové soutěže pořád a on mě prostě dnes porazil. Myslím, že mi to finálové kolo vyšlo a dostal jsem ho pod tlak, ale on chytil rytmus a byl lepší,” řekl úřadující nejužitečnější hráč ligy Curry.

V driblinkovém slalomu zakončeném střelou za tři body, se do finálového kola probojoval rozehrávač Isaiah Thomas z Bostonu a pivot Karl-Anthony Towns z Minnesoty. Ve finálovém souboji na palubovce soupeří oba hráči najednou, a Towns překonal Thomase přesnější závěrečnou střelbou. Stal se prvním pivotem, který soutěž ovládl.

“Tohle pro mě hodně znamená. Je to zpráva pro všechny pivoty, že i v téhle době, kdy se hra zrychluje, pořád může pivot driblovat podobně jako rozehrávač,” řekl Towns novinářům.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli