Hráči Golden State otočili sérii a slaví postup do finále NBA

Hráči Golden State Warriors dokonali v sedmém duelu obrat. Jsou tak finálovým soupeřem basketbalistů Clevelandu, stejně jako loňský rok. Tým okolo hvězdného Stephena Curryho zdolal v rozhodujícím sedmém duelu Oklahomu City 96:88 a ze stavu 1:3 na zápasy otočili sérii na konečných 4:3. Otočit takhle špatně vyvíjející sérii se podařilo Golden State jako desátému týmu v historii.

„Loni získali titul, letos překonali rekord a tímhle jen potvrdili, že se mohou zařadit mezi nejlepší týmy historie,“ ocenil soupeře trenér oklahomského týmu Billy Donovan, jemuž porážka pokazila pondělní 51. narozeniny. „Zvládli jsme to, ale bylo to o chlup,“ oddechl si trenér vítězů Steve Kerr. „Když potřebujete vyhrát sedmý zápas, pořiďte si Stepha Curryho,“ vyzdvihl největší osobnost svého týmu.

nbbb

Obhájci loňského titulu z Golden State, vyhráli v základní části ligy rekordních 73 zápasů, ale v play-off se jim moc nedařilo. Zavinilo to také dlouhé zranění hlavní hvězdy Stephena Curryho. Dokonce i v sedmém zápase se pohybovali na hraně vyřazení, a to když ve druhé čtvrtině vedla Oklahoma až o 13 bodů. Domácím se však podařilo do poločasu snížit na 42:48 a ve třetí části povolili soupeřovi pouhých 12 bodů. Hostující hvězda Kevin Durant ještě sedmi body v řadě snížil na 86:90, ale minutu a 18 sekund před koncem Serge Ibaka nešikovně fauloval Stephena Curryho při střele za tři body. Nejužitečnější hráč NBA proměnil všechny tři trestné body, následně přidal další trojku ze hry a Oklahoma City Thunder už se na další odpor nevzmohla. Právě nejužitečnější hráč soutěže Stephen Curry byl se 36 body a 8 asistencemi nejlepším střelcem sedmého zápasu.

„Bylo to hodně těžké, ale dokázali jsme to a teď se těšíme na další čtyři výhry,“ řekl Curry, jehož nyní čeká hvězdný souboj s clevelandským LeBronem Jamesem.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli