Češi jsou pořádně vidět už v přípravných zápasech NHL

Kolotoč s názvem NHL se opět začíná pomalu roztáčet. V posledních dnech se odehráli první přípravné zápasy zámořské hokejové ligy a tak se můžeme zpětně podívat, jak se dařilo našim českým hráčům, kteří bojují o co nejlepší pozice v týmech.

Za New York Islanders si poprvé zahrál Marek Židlický, který celkové odehrál povedené utkání a navíc přidal asistenci k druhému gólu jeho týmu. První dvě třetiny odchytal slovenský brankář Jaroslav Halák, který puk ze své branky lovil pouze jednou. Islanders nakonec porazili Philadelphii Flyers 3:2.

V druhém zápasů těchto celků se představila hvězda uplynulého ročníku NHL Jakub Voráček a nový brankář Flyers Michal Neuvirth. Voras odehrál skvělý zápas a připsal si dvě asistence.

Po gólové stránce byl pro diváky velmi atraktivní zápas mezi New Yorkem Rangers a New Jersey Devils. Rangers vyhráli v poměru 6:3. Za Devils si odbyl premiéru český útočník Jiří Tlustý, do statistik se však nezapsal.

Washington Capitals porazil Carolinu Hurricanes dvěma brankama v poslední třetině. Za vítězný Washington Capitals nastoupil Jakub Vrána a na straně poražených stál Andrej Nestrašil.

Zápas Ottawa Senators vs. Toronto Maple Leafs dospěl za stavu 3:3 až do prodloužení. V něm se štěstí více přiklonilo na stranu Toronta. Milan Michálek si za Ottawu připsal jednu asistenci. V druhém zápasu těchto klubů bylo opět šťastnější Toronto. Tentokrát vyhrálo v poměru 4:1. V zápase jsme mohli vidět Romana Poláka a na straně Toronta Filipa Chlapíka. Roman Polák se hned v prvním přípravném zápase nebál shodit rukavice a podal si Davida Dziurzynskiho.

V dresu Buffala Senators se představil Václav Karabáček a odehrál skoro 9 minut. Buffalo porazilo Minnesotu 3:2 a hvězdou utkání se stala dvojka letošního draftu Jack Eichel.

Další dvoj-zápas odehráli Calgary Flames a Edmonton Oilers. V prvním utkání se představili tři Češi – Jiří Hudler, Michael Frolík a pardubický odchovanec Jakub Nakládal, který odehrál svůj první zápas v zámoří. Frolík vstřelil jediný gól Calgary a byl vyhlášen první hvězdou utkání. To však k výhře nestačilo, a tak Calgary podlehlo Edmontonu 1:3. Druhý zápas byl bez české účasti, nicméně byl daleko více sledovaný. V barvách Oilers se totiž představila letošní jednička draftu Connor McDavid, který nezklamal a připsal si dvě asistence.

Arizona dále podlehla Los Angeles Kings 1:5. Na střídačce Coyotes byl jako dvojka připravený brankář Marek Langhamer. Na druhé straně na střídačce odseděl Patrik Bartošák pouze první polovinu zápasu, tu druhou odchytal.

V zápase, ve kterém se utkal Boston Bruins a Washington Capitals zářil český mladík David Pastrňák. Dal oba góly svého týmu, díky čemuž vyhráli v prodloužení 2:1. Na oba góly mu přihrál český kolega David Krejčí.

Prosadil se také bývalý slávistický útočník Dmitrij Jaškin. Jeho trefa ale na výhru nestačila a jeho St. Louis Blues tak prohráli na ledě Columbusu 3:1.

Florida hostila Dallas. Vyhrála 3:2 a u dvou branek Floridy samozřejmě nemohl chybět Jaromír Jágr, který na druhou a třetí branku nahrával.

Zazářil také Jiří Sekáč za Anaheim, který dal 2 góly a upozornil na sebe trenéra pro nadcházející sezónu. Tomáš Hertl, který přes léto pozměnil jídelníček po vzoru Jakuba Voráčka, nastoupil také ve slušné formě. Jednou skóroval a jednou nahrával a podílel se tak na výhře 4:0 nad Vancouverem Canucks. Doufejme, že mu to vydrží do sezóny a smaže tak nepovedený minulý ročník.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli