Biker Michal Maroši přináší unikátní závod, který nemá v Česku obdobu


O posledním víkendu v říjnu se na Trutnov Trails u Trutnova odehraje dosud nevídaný závod s názvem TT 29 hours. Vymyslel ji biker Michal Maroši a je založena na utkání týmů složených z bikerů, kameramanů a fotografů.

Deset týmů vybraných pořadatelem bude mít 29 hodin na to, aby na trutnovských trailech natočili a nafotili co nejlepší záběry, které v sobotu 29. října večer představí veřejnosti a odborné porotě. Ta vybere a ocení nejnápaditější snímky zachycující nejzajímavější nebo nejodvážnější sportovní výkony cyklistů na horských kolech. Současně bude otevřena i soutěž pro jezdce, kameramany a fotografy z řad veřejnosti.

Výsledky vyhodnotí odborná porota ve složení David Horváth (DHC), Jan Strejcovský (FAMU), Lukáš Wagneter (Red Bull) a Martin Vrbický (Fullface). Posuzovat se budou originalita, technické zpracování výstupů, obtížnost jízdy, náročnost terénu, kreativita, nápaditost, příběh a celkový dojem.

Soutěžní týmy se můžou skládat minimálně ze 2 a maximálně z 5 lidí. Minimální tým pak tvoří jezdec a fotograf nebo fotografka a kameraman nebo kameramanka. Tým je možné rozšířit o dronaře, postprodukci nebo další dva až tři jezdce. Na konci soutěže budou vyhlášeny tři nejlepší fotografie a jedna v kategorii RAW. Za video se budou hodnotit tři nejlepší snímky o délce 1:30 až 2:30 minuty.

Trutnov Trails je lokalita postavená bikery pro bikery. V současnosti zahrnuje 48 kilometrů trailů navržených a vytvořených tak, aby cyklistům na horských kolech přinášely radost a zábavu a současně představovaly výzvu pro zvyšování jejich fyzických i technických schopností. Trasy jsou označeny a odlišeny  podle obtížností pro jezdce různých úrovní. Po závodní programu budou v sobotu od cca 17:00 hodin na základně Trutnov Trail v obci Lhota u Trutnova představeny všechny výsledné materiály z akce. Následovat budou koncerty a další kulturní program, při kterém nebude chybět ledově namražený Jägermeister.

foto: Trutnov Trails


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí