Výstava Petra Hricka vás zavede na mrazivý sever, přijďte se podívat a pomoct


Petr Hricko

Fotky Petra Hricka (na Instagramu vystupujícího jako @hricca) jsou jedny z těch, které poznáte na první pohled. Mají ikonicky tlumené barvy, občas zachycují fenku irského setra Boony a čas od času se na nich něco (nebo někdo) vznáší.

Není tomu dávno, co se Petr vydal daleko na sever, aby zdokumentoval krásy tamější přírody a místního živobytí. Z cesty vzniklo několik jedinečných (a pěkně mrazivých) fotografií, které můžete na vlastní oči vidět už ve čtvrtek 23. listopadu v industriálním prostoru holešovické Továrny.

Výstava s úderným názvem SEVER je prodejní a co je nejlepší, ponese se v duchu dobré věci. Každá koruna z prodeje fotek poputuje na pomoc slečně, jež prodělala meningitidu (fotky si můžete objednávat přes internet už teď a tady). K eventu se připojil i obchod Freshlabels, který přímo na výstavě odhalí tematickou limitovanou kolekci triček a placek, které budou stejně tak k zakoupení.

Víc k samotné výstavě ve třech otázkách na Petra:

Výstava nese název SEVER a skládá se z fotek ze severských zemí. Čím si tě tato krajina získala?

Sever jsem si zamiloval pro jeho úchvatnou přírodu, nehostinnost a atmosféru. Hlavní důvod, proč se na Island stále vracím, je zaručené nalezení klidu v duši a několik přátel. Lidí na ostrově není moc, což mi hodně vyhovuje. Turistickým spotům se vyhýbám obloukem a mám svoje oblíbený místa, kde potkám maximálně polární lišku. K tamní přírodě se chovám citlivě, jako všude, a ona mi to vrací se vším všudy.

Výstava je charitativní, což není koncept, který by u tebe byl viděn poprvé. Co tě vede k tomu takto dobrosrdečně pojímat své výstavy?

Myslím, že jsem v tomhle pomáhání našel smysl svého života. Začalo to bojovníky v Motole a teď už se snažím pomoct tam, kde sám vycítím, že je pomoc potřeba. Dobročinnou výstavu dělám teprve druhou, většinou řeším projekty přes svoje sociální sítě. Dokud budu moct a lidi budou moje fotky bavit, tak s tímhle konceptem neskončím.

Co bys chtěl vzkázat lidem, kteří se rozmýšlejí, že se na výstavu přijdou podívat?

Srdečně bych chtěl pozvat všechny dobré lidi na výstavu SEVER, kterou mi pomáhají organizovat studenti vysoké škol jako svůj školní projekt. Společně se budeme snažit aspoň trochu pomoci Renče, kterou postihl Meningokok a připravil jí o nohy. K prodeji budou velkoformátové fotky, printy o dvou rozměrech a další věci, které jsou i pro mě samotného překvapením. Bude to fajn a těším se!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí