Vyrazte do českých hor za romantikou i adrenalinem


Zimní lyžařská sezóna pomalu klepe na dveře a vzhledem k pandemické situaci to vypadá, že budeme trávit volný čas spíše v tuzemsku. Víte, kde si v Česku užít sníh? Přinášíme vám tipy na skiareály, které si zamilují nejen začátečníci, ale i ti náročnější.

Právě letos je ten správný čas na objevování krás tuzemských hor. Ať už patříte mezi lyžaře začátečníky, nebo hledáte vhodné místo, kde strávit dovolenou s rodinou, nezapomeňte na cestovní pojištění. Jeho sjednáním získáte jistotu, že o vás bude v případě úrazu či nemoci plně postaráno a případné náklady na ošetření pokryje pojistka.

Výhled až na vrcholky alpských hor

Pokud hledáte pohodlné lyžování vhodné i pro rodiny, navštivte Skiareál Lipno. Ten patří plochou sjezdovek o celkové délce 11,6 kilometrů k těm největším v Česku. Díky tomu, že jsou mírné a široké, se na kopcích vyřádí i ti nejmenší. Celorepublikovým unikátem a vůbec první stezkou svého druhu je Stezka korunami stromů Lipno. Kromě dechberoucího výhledu nabízí 11 interaktivních zastávek pro děti. Za lipenskou přírodou se navíc můžete vydat celoročně, stezka je přístupná po většinu roku.

Trocha adrenalinu i pro náročnější

Patříte k pokročilým lyžařům, kteří mají rádi adrenalin? Zajeďte se podívat na Šumavu do areálu Špičák. Černá sjezdovka se sklonem 45 stupňů patří mezi nejprudší v Česku. Její hlavní část není upravována, a tak se můžete těšit na zážitkovou jízdu. Cena skipasu se odvíjí podle toho, jestli nakupujete v hlavní sezoně nebo mimo ni. V lyžařské špičce vyjde jednodenní jízdné pro dospělého na 680 Kč a pro rodinu na 1630 Kč.

Dopřejte si romantiku u zasněženého potoka

V případě, že se řadíte k začínajícím lyžařům nebo máte rádi spíše nenáročnější kopce, vydejte se do Ski centra Zdobnice v Orlických horách. V areálu se nacházejí tři modré sjezdovky, které denně upravují rolbami. Zlatá střední lyžařská cesta na vás čeká v Orlických horách, kde můžete sjíždět Bukovou horu.

Jestliže vás omrzí běžky či lyže, zavítejte na Šumavu. Milovníky zimní turistiky tu čeká výstup na nejvyšší vrchol Šumavy, horu Plechý, s nadmořskou výškou 1378 metrů. Je libo méně náročný výlet s trochou romantiky? Vydejte se na cestu podél Modravského potoka. Ať už zamíříte kamkoliv, nezapomeňte si s sebou do batohu přibalit i sněžnice, protože štěstí přeje připraveným.

foto: Unsplash


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí