Spirit Beads – náramky z minerálů, co vás nabijí energií


Nejpřínosnější v našem životě může být zjištění, že práce, kterou děláme, nás vůbec nenaplňuje a my sebereme všechnu svou odvahu a rozhodneme se tuto situaci změnit. Jen zlomek lidí umí udělat ten první a nedůležitější krok: opustit stálý plat, kolikrát i vysněný, a vydat se za snem, nebo prostě jen pocitem, že je potřeba to zkusit. Jarmile se to povedlo, a především díky své odvaze a novému vztahu, vznikly náramky Spirit Beads, které zdobí několikero stovek, možná i tisíce rukou v České republice.

Příběh proměny začal na ostrově Bali

Celý příběh začal před necelými pěti lety na indonéském ostrově Bali, který je z mnoha důvodů považován za mystické místo. Vystudovaná inženýrka ekonomie, která pracovala osm let jako regional retail manažer pro velkou firmu, stála na křižovatce. Pokračovat v nalajnované cestě a přijmout jistoty, které nabízí stálá práce a stálý plat, nebo být sama sebou, ale vstoupit do existenční nejistoty. Proti sobě stál rozum a touha a nelehké rozhodnutí.

Ostrov Bali však ukázal jedno ze svých kouzel, říká se, že toto místo ležící v “ring of fire”, místě plném tektonických posunů, činných sopek a bohaté historie, otevírá čakru intuice. Stalo se a tím to celé začalo. Jarmila poznala volnost, a přitom tvořila své náramky, pro kamarády. Už tu najednou nebyla potřeba vracet se do práce.

“Úplně na začátku to nebyl nápad na podnikání. Byla to spíš součást takové mé meditace, abych přišla na to, kam bude můj profesní život směřovat. Nejlepší nápady ke mně většinou přichází, když něco vytvářím,” objasňuje zakladatelka značky Spirit Beads a spolumajitelka obchůdku 41 na Korunní ulici v Praze a majitelka e-shopu Spirit Beads Jarmila Vančurová.

Intuice

“Tenkrát, když jsem začínala, to byla opravdu trefa do černého, aniž by to byl původní záměr. Nedělala jsem žádný průzkum trhu, nic, prostě to přišlo samo. Intuice skutečně zafungovala a já jsme se vydala na úplně novou životní cestu,” dodává Jarmila.

Velkou podporu měla ve svém příteli, který jí mimo jiné k třicátým narozeninám dal připravený e-shop a řekl jí:

Zkus to, za to nic nedáš.

Dnes má Jarmila tisíce spokojených zákazníků a každoročně se vrací na Bali, kde její nový příběh začal. Osobně zde vybírá kameny a vyrábí stříbrné elementy a doplňky pro své zákazníky. Tak jako ona tak čerpá energii na další období, tak ji zároveň předává i do své práce a do svých náramků Její nadšení a zápal je inspirací pro ty, kdo pochybují o tom, zda tomu, co dělají, chtějí obětovat celý život.

Náramky s energií

Náramky jsou dnes vyráběny primárně z minerálů, ale na počátku stálo kouzelné semínko rudrakshi. Rudraksha znamená doslova „boží slzy“ a říká se jí také „slzy boha Shivy“. Tento název rudraksha dostala podle legendy, ve které bůh Shiva jednoho dne usedl na zem a začal meditovat za tisíc šťastných a bohatých let pro lidstvo. Když dokončil meditaci, začal nečekaně plakat slzy soucitu. Jakmile slzy dopadly na zem, na jejich místě začaly vyrůstat stromy, jejichž plody mají božskou energii a mají moc přinášet do života zdraví, štěstí a harmonii.

Pro většinu majitelů mají náramky Spirit Beads mystickou sílu a symbolizují víru v lepší zítřky. Dodávají energii, kterou šíří i Jarmila, která se svou kolegyní Renatou náramky každý den připravuje pro své zákazníky. Nyní je v prodeji nová kolekce, jež vznikla ve spolupráci s Yasminkou, která patří mezi respektovanou odbornici na éterické oleje nejen v rámci Evropy.

“Yasminka, stejně jako já, dbá na kvalitu své práce, na to, aby její oleje byly kvalitní, sama si je vybírá a sama si rostlinky i bylinky připravuje k destilaci. Dokáže o své práci mluvit s takovým nadšením, že mi jasné, že bych lepšího člověka pro spolupráci nenašla,” říká Jarmila Vančurová.

Minerály a vonné esence k sobě patří od pradávna a nyní se toto spojení díky spolupráci obou dam vrací. Na základě spolupráce obou dam vznikla silně spirituální kolekce náramků, která představuje harmonii a bohatost světa minerálů, vůní a obecně světa kolem nás koncentrovanou v těchto originálních špercích. Kolekce Spirit Beads & Yasminka obsahuje patnáct náramků.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí