Hover-skates. Už jste slyšeli o nástupci Segwaye?


Můžete na nich jezdit na bruslařských dráhách, užít si díky nim jedinečný zážitek z tance, řady triků nebo je prostě využívat pro běžnou dopravu po městě, když už vás obyčejná chůze moc nebaví. Jmenují se hover-skates a už teď to vypadá, že v příštím roce odstartují novou éru osobní dopravy. Čím jsou Segway Drift W1 tak výjimečné?

Mini hoverboard

Hover-skates, kterým se říká také e-skates, jsou novinkou od společnosti Seqway. Využívají stejné patentované samobalanční technologie jako jejich velký brácha, Seqway PT (Personal Transporter). Na rozdíl od něj jsou ale desetkrát menší, mají speciální protiskluzový povrch a umožňují daleko větší rozsah pohybu.

Snadno se na nich brzdí nebo otáčí. K jejích ovládání lze využívat každou nohou rozdílně, podobně jako při jízdě na bruslích. Od bruslí se liší hlavně tím, že si je nemusíte speciálně nazouvat a zapínat, což je uživatelsky velmi příjemné a efektivnější.

Parametry

Prohánět se na hover-skates může v podstatě každý, a to rychlostí až 12 km/h. Dohromady unesou až 200 kilo. Zvládnou i povrch se sklonem 10° a na jedno nabití vydrží nepřetržitě jezdit 45 minut.

Samy o sobě jsou tyhle novodobé brusle poměrně lehké. Váží 3,5 kg a nosit je můžete jak v batohu, tak i pohodlně v ruce díky zabudovaným speciálním úchytům. Pro všechny, kteří chtějí být vidět, jsou k dispozici tři režimy osvětlení. Ambientní osvětletní slouží také pro noční provoz.

Vepředu i vzadu na nich můžete vidět nárazníky, které slouží nejen pro ochranu samotných e-skates, ale také pro bezpečnost jejich uživatelů. Segway bere ochranu uživatelů těchto bruslí ale ještě vážněji.

Ke každému páru bruslí navíc poskytuje zdarma helmu. Pořídit si můžete i stylové chrániče na kolena nebo lokty. A za kolik se dají pořídit? Hover-skates vás dohromady vyjdou na 369 až 499 dolarů.

Kde na nich ideálně jezdit

Na hover-skates mohou jezdit všichni od 6 do 60 let. Zvládnou jízdu jak na hladkých, tak i dlážděných plochách. S většími nerovnostmi už si ale moc nerozumí, podobně jako brusle.

Jejich ideální využití je hlavně na stanicích vlaků nebo na letišti, kde musíte často překonávat velké vzdálenosti za malý čas. Otázkou ale je, zda překonají ne příliš úspěšný Segway PT, kterého se za uplynulých šest let prodalo pouhých 30 tisíc kusů a dnes je většinou synonymem pro ochranku v obchodních centrech nebo atrakcí pro turisty, nebo hoverboardy, které byly populární hlavně v roce 2015.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí