Seznamte se s italskou streetwearovou značkou United Standard


Itálie od nepaměti platila za Mekku luxusní módy a vlastně všeho, co jakýmkoli způsobem souviselo se stylem a dobrým vkusem. Na tom se shodneme asi všichni; ne ale každý ví, že země ve tvaru boty je domovinou nejen luxusních značek vysoké módy, jako jsou Gucci nebo Versace (pro rapovou kulturu zvlášť významné pojmy), ale také originálních výdobytků streetwearu.

Nádech techniky a rychlých aut

Grafický designér Giorgio Di Salvo, který je mimo jiné také uměleckým ředitelem další italské značky, módního domu Marcelo Burlon, je nejen módním fanatikem, ale i nenapravitelným milovníkem milánské metropole. Když se rozhodl vdechnout život vlastní streetwearové značce, hrály v tom roli vlastně ještě rychlá auta. Ty totiž Di Salvo nadevše miluje. Teď ale nemluvíme ani tak o italských supersportech, jak by leckdo mohl očekávat. On sám je vlastníkem japonského závodního monstra, které s hrdostí připodobňuje k tomu, co jsme mohli vidět ve třetím pokračování Rychle a zběsile.

Světlo světa spatřil brand jednoduše pojmenovaný jako United Standard, který v sobě kombinuje právě maskulární syrovou zábavu s technickými materiály a inspiraci starou počítačovou grafikou. Jen se na ně podívejte; tyhle designy bychom přece jen čekali spíše někde v japonských metropolích. Je to zkrátka úplně jiný závan módního větru než třeba taková poslední kolekce od Gucciho.

Tak trochu jiné retro

Značka se zrodila teprve v roce 2015. Krom výstředně originálních designů si zakládá na extrémně technických materiálech, jako je například ultralehký Mylar, který se běžně používá k izolaci vysoce pokročilých termálních přikrývek. Sympatická je taky jakási tajemnost kolem celého brandu. Zatímco konkurenti se mohou přetrhnout v boji o to, kdo ukrojí největší slávu na internetu, webová stránka United Standard vypadá jako z přelomu milénia. Nemají ani vlastní e-shop, prodávají prostřednictvím verifikovaného účtu na eBay. To byste v roce 2018 asi nečekali, co?

Aktuální kolekce jaro/léto 2018 je plná praktického sportovního oblečení a Di Salvo při jeho designování pracoval s notnou dávkou inspirace ze světa techniky. Pokud chcete atmosféru značky United Standard nasát o něco hlouběji, doporučujeme podívat se na krátkometrážní film, který k příležitosti této kolekce režíroval sám Di Salvo. Pojednává o fiktivním počítačovém viru Scorpion, který hrozí kompletním vymazáním lidské rasy a… Nebudeme vám přece kazit podívanou.

Právě nebezpečí je důležitým prvkem pro designy United Standard. Na první pohled z nich máte dojem, jako by vám představovali nějaké extra technické úbory pro tajné agenty. Giorgio Di Salvo se zkrátka nespokojí s ničím tradičním. Tento sklon k originalitě má ostatně společný se svým blízkým přítelem a spolupracovníkem Virgilem Ablohem, kterého známe zejména díky značce OFF-WHITE, s níž si Di Salvi už střihnul menší kolaboraci.

Tak co na modely říkáte?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí