Rappeři, které byste letos měli sledovat


Pop Smoke

Začíná nová dekáda a s ní i nová éra na světové hip hopové scéně. Řekněme si to ale úplně upřímně. Zatímco hitparádám během posledních let dominoval převážně melodický trap, stále více to vypadá, že to všechno zní stejně. Napsáno samozřejmě s notnou dávkou nadsázky.

Jak tedy bude rap znít v blízké budoucnosti? Bude zachována inspirace emotivní muzikou? I po úmrtí legend, jako jsou Mac Miller, Lil Peep nebo Juice WRLD?

A nebo se naopak celá hra vydá úplně novým směrem? Trendy jsou samozřejmě nevyzpytatelné, dnes vám ale představíme několik nastupujících rapperů, z nichž každý pracuje s vlastním stylem, který by si určitě zasloužil své místo na výsluní. A jako bonus vás seznámíme i s jedním extrémně talentovaným zpěvákem.

Chris Crack

Chris Crack má kontroverzní jméno a stejně tak i návykový styl. Ten je ale na rozdíl od substance cracku naštěstí úplně legální. Ke své tvorbě navíc přistupuje pořádně originálním způsobem. Trumpovu nechvalně proslulou zeď mezi Mexikem a Spojenými státy například kritizuje ne proto, že jde o rasistické gesto, ale proto, že jej má oddělit od jeho zákazníků. Dovedete si představit něco kontroverznějšího? Tenhle mladý rapper pochází z mrazivého Chicaga a jen v loňském roce pustil do světa hned pět alb! Aktuálně je ve studiu s dnes už legendárním producentem Madlibem a my jsme jen zvědavi, co ti dva společně uvaří.

Baby Keem

Tomuhle rapperovi a producentovi v jedné osobě je aktuálně pouhých devatenáct let. Pochází z Los Angeles a s částí jeho tvorby jste se už dost možná setkali. Byl to totiž právě on, kdo produkoval geniální singl Numb Numb Juice z poslední desky od ScHoolboye Q. I on přichází s velmi originálním stylem, který si vás prostě musí získat hned po prvním poslechu.

Pop Smoke

O tomto jménu se v poslední době mluví opravdu hodně, a to dokonce už i u nás v České republice. Někteří jej přirovnávají k mladému 50 Centovi; a opravdu, je z něj cítit naprosto stejný hlad po úspěchu. Letos v létě mu bude teprve jednadvacet let, jeho styl je ale už pořádně vytříbený. Stejně jako jmenovaný 50 Cent i on pochází z New Yorku, konkrétně ze čtvrti Brooklyn. I když se oficiálně hudbě nevěnuje moc dlouho, už ho stihnul upsat major label Republic, pod kterým v loňském roce vydal i svůj první ofiko mixtape Meet the Woo. Jeho rap je unikátní, do newyorského zvuku totiž přináší mnoho prvků odjinud. Má jamajské kořeny a inspiraci nepochybně našel i tady. Nechybí u něj ale ani prvky, které byste čekali spíše na britském ostrově.

J-Soul

J-Soul sice není rapper, ale zpěvák, jeho hudbu ale prostě musíte slyšet. Pochází z kanadského Toronta a v životě to měl dost těžké. Žil na ulici, kde začal tvořit i svou první muziku. V roce 2016 si ho všimnul Birdman a upsal jej pod svůj label Cash Money Records. Pod ním vydal i dva projekty. Později ale se situací v labelu nebyl příliš spokojený a odešel. Nyní J-Soul vydává pod svým nezávislým vydavatelstvím. Jeho skladby mají silný hitový potenciál a pokud milujete třeba The Weeknda, oblíbíte si i J-Soula.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí