Jaký odkaz nám po sobě zanechal Juice WRLD?


Juice WRLD

Před pár dny Juice WRLD, jeden z nejtalentovanějších a nejvšestrannějších umělců současné mainstreamové hudební scény, zemřel. Jeho skladby pomohly do značné míry formovat současný zvuk a on působil jako velmi uvědomělý a vyrovnaný člověk, který si je vědom toho, co chce ve svém životě a kariéře dokázat.

Jeho hity jako Lucid Dreams nebo Robbery už od svého vydání prakticky nikdy nezmizely ze žebříčků hitparád a Juice aktuálně pracoval na novém projektu, na kterém se měl hned několikrát objevit i slovenský producent Abe. Juice měl velmi blízko i ke svým rapovým kořenům, což pravidelně předváděl nejen v různých rádiových freestyle session.

Dětství

Juice WRLD se narodil jako Jarad Anthony Higgins 2. prosince 1998 v americkém Chicagu. Vyrůstal se svou svobodnou matkou a starším bratrem. Jeho maminka byla silně nábožensky a založená a nechtěla, aby její syn poslouchal hip hopovou muziku s násilnými texty.

Juice tak poslouchal spíše rock a pop. Hrál videohry typu Tony Hawk’s Pro Skater nebo Guitar Hero, přes jejichž soundtracky se dostal k umělcům a kapelám, jako jsou Fall Out BoyBlink-182 nebo třeba Megadeath. Právě žánry jako pop a punk představovaly vlivy, které ho v rámci jeho tvorby silně ovlivnily.

Teen

Cizí mu nebyly ani drogy. Později přiznal, že už od roku 2013 aktivně užíval antidepresiva a popíjel lean.

Někdy okolo roku 2015, během jeho prvního roku na střední škole, začal brát hudbu konečně o něco vážněji. Tehdy nahrál i své první nahrávky na Soundcloud.

První známý track nesl název Forever a vydal jej ještě pod jménem JuicetheKidd. Tehdy své skladby nahrával ještě na mobilní telefon a kvalita tak nebyla vysoká. Postupně se ale mladý Juice více namotivoval a jeho hudební ambice rostly spolu s ním. Změnil si jméno na Juice WRLD; prý protože chtěl jednoduše symbolizovat dobytí celého světa.

První úspěchy

Už v roce 2017 si ho poprvé všiml třeba takový Waka Flocka Flame. Respekt mu dal také producent Southside nebo umělci z jeho domovského Chicaga, jako jsou G HerboLil Bibby. V prosinci 2017 vydal své první EP Nothings Different, na kterém se objevily tři nové skladby.

Tou dobou vyšel i singl All Girls Are The Same, který se stal obrovským hitem. Prakticky hned poté, co spatřil světlo světa videoklip z dílny Cole Bennetta, podepsal Juice smlouvu s labelem Interscope Records v hodnotě tří milionů amerických dolarů.

Lucidní snění

Už v květnu 2018 vydal Juice WRLD svůj další velký singl Lucid Dreams. Ten se stal okamžitě celosvětovým bangerem a stejně tak i jeho oficiální debut Goodbye & Good Riddance.

Na albu se objevil také hostující Lil Uzi Vert a svět měl novou hvězdu. Brzy stihl také společný projekt s Futurem a slušnou řádku hostovaček. Album číslo dva, Death Race for Love, vyšlo v březnu letošního roku.

Smrt

8. prosince tohoto roku cestoval Juice soukromým letadlem z Los Angeles do Chicaga. Tam na ně již čekali policisté, kterým byla oznámena přítomnost drog a zbraní na palubě. Později opravdu nalezli asi 32 kilogramů marihuany a další látky.

Juice měl před zadržením spolykat větší množství tabletek percocetu, aby se vyhnul jejich nalezení. Ty jeho tělo bohužel nezvládlo a Juice na letišti začal krvácet z úst. Krátce po převozu do nemocnice zemřel.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí