Rapová královna Stefflon Don ovládne za pár dní Británii


Rapperka Stefflon Don má plodné období. Loni nazpívala úspěšný singl Hurtin‘ Me s Frenchem Montanou, který má více než 100 milionů zhlédnutí na YouTube, a to není všechno. V červnu letošního roku nahrála společně s Halsey a americkým rapperem Big Seanem novou verzi singlu Alone a za pár dní ji čeká velkolepá show v Londýně, na které nesmíte chybět.

Proč si ji nenechat ujít

Již 26. října můžete tuhle krásku s jamajskými kořeny potkat v SSE Areně ve Wembley v Londýně, kde vystoupí v rámci Kiss Haunted House Party, britské největší halloweenské party v UK. Objeví se tam i jména jako B Young, Liam Payne, Mabel, Rita Ora, Cean Bandit nebo James Hype.

A čím bude Kiss Haunted tak výjimečná? „Tahle tour bude skutečnou show se spoustou tanečníků a úžasnými vystoupeními. Nebude to pouze o poslechu mojí hudby, ale bude to jako z filmu,“ dodává Steff, která během pouhých třech let, co se objevuje na rapové scéně, šlape na paty Nicki Minaj nebo Lil Kim.

Co jste o ní možná nevěděli

Narodila se v Birminghamu jamajským rodičům, ale dětství strávila v Rotterdamu v Holandsku. Od čtrnácti let žila v Londýně. Jako teenagerka si vydělávala na studium výrobou dortů a později pracovala jako kadeřnice. K hudbě měla blízko od malička. Zpívala ve sboru, ale k hip hopu měla také blízko. Na hudební scéně se objevila poprvé teprve v roce 2015, ale od té doby si získala silnou fanouškovskou základnu po celém světě. A díky čemu?

Díky jejím barevným kreacím a neustálým změnám účesu to úplně nebude. Čím ohromila své obdivovatele, je hlavně její hlas. Steffina rapová flow v sobě nese londýnský přízvuk, ve kterém jsou viditelné prvky holandštiny, ale i jamajského nářečí patois. Média se o ni začala zajímat hlavně ve chvíli, kdy ji zařadilo BBC mezi elitní patnáctku objevů prestižní ankety Sound of 2017. A ani Guardian s velkolepými vyhlídkami nešetřil, když ji označil loni za hvězdu roku 2018. A to se docela potvrdilo.

Další úspěchy

Stala se první britskou umělkyní (a jedinou ženou v letošním roce), která byla zařazena prestižním časopisem XXL Freshman Class, na seznam hip hoperů příští generace. „Byla jsem v šoku, když mě tam zařadili, protože ještě nikdy nedali na seznam někoho, kdo není Američan. A já slibuji, že se budu snažit Velkou Británii hrdě reprezentovat ,“ říká Steff.

A to není všechno. Díky kontraktu za 1,2 milionu liber, který podepsala s Universal, navíc vznikla její vlastní značka 54 London, a to jako dceřiná značka Universal. Určitě o téhle kočce ještě hodně uslyšíme.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli