GLO DIALOG ovládne smíchovskou náplavku


Unikátní umělecký počin bude zcela zdarma k zhlednutí na pražské smíchovské náplavce. Obří objekt z dílny vizuálního umělce Jana Hladila bude k vidění do 28. května. Na celém projektu se podílí i jeden z nejúspěšnějších tuzemských muzikantů – NobodyListen.

Základem celé instalace je deset metrů vysoký hexagon tvořený LED panely o celkové ploše 180m², doplněný světly. Za pomocí Infra-Red kamer jsou v záběru 360° snímáni návštěvníci a jejich pohyb je promítán na LED. Je tak zajištěn zcela jedinečný zážitek pro každého návštěvníka, kdy se sám stane součástí instalace.

Důraz je kladen na možnost jedince (ale i skupiny) obsah formovat a ovlivnit vlastní přítomností či vzkazem. Jednoduše Wooow! Instalace se tak vyvíjí v čase, postupně graduje. Vrcholem gradace je večerní audiovizuální show vyvolávající úžas. Show z dílny Jana Hladila a Jakuba Stracha, široce známého pod svým uměleckým jménem NobodyListen.

NobodyListen je jeden z nejvýraznějších českých producentů a DJů současnosti. Jeho hudba je populární jak u kritiků, tak u posluchačů. Ve svých setech nejradši kombinuje progresivní elektronickou hudbu s rapem.

Český vizuální umělec Jan Hladil studoval grafický design a následně supermédia na pražské VŠUP. Během studia intenzivně pracoval na ovládnutí celého procesu tvorby videa ve všech podobách. Působí jako VJ a věnuje se videoinstalaci a tvorbě obsahu pro audiovizuální label Lunchmeat. Kromě toho spolupracuje například s Laternou magikou na Nové scéně Národního divadla. Ve své volné tvorbě se zaměřuje na interpretaci sociálních, kulturních ale i fyzikálních procesů, které specifickým vizuálním ztvárněním převádí do uměleckého způsobu poznání. Svá audiovizuální díla představil například v Národní galerii, Centru současného umění DOX, Galerii hlavního města Prahy, Chemistry Gallery a Galerii Zdeněk Sklenář.

Foto: BAT


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli