Psychedelická žába se vrací


Žába ze sonorské pouště, která vás vystřelí do vesmíru nebo ještě dál. Díky filmu Bufo Alvarius – The Underground Secret o ní svého času mluvili všichni. Teď tvůrci mezinárodně úspěšného dokumentu hlásí další dvě novinky – na crowdfundingové platformě hithit.cz spustili kampaň k českému vydání knihy Ropucha a jaguár od průkopníka psychedelického výzkumu Ralpha Metznera. A před pár dny se na internetu objevil jejich další film.

“Když jsme pracovali na filmu Bufo Alvarius – The Underground Secret, samozřejmě jsme si přáli, aby byl úspěšný, ale to, co se rozjelo, jsme fakt nečekali. Otevřeli jsme křehké téma mnoha očím a tak jsme cítili zodpovědnost neskončit závěrečnými titulky. Pořádali jsme diskuze, vysvětlovali, sami neustále studovali, hledali nové zdroje, spojovali se s nejrůznějšími osobnostmi, kteří se psychedelickým látkám a rozšířeným stavům vědomí odborně věnují. Jedna z knih, která nám samotným dala hlubší pochopení toho, co sekret z té žáby umí, byla Ropucha a jaguár od Ralpha Metznera. Věděli jsme, že až přijde správný čas, chceme ji vydat v Čechách,” říká režisér filmu Filip Záruba. Ten čas přišel, kniha má český překlad a Filip se svými kamarády nedávno spustil kampaň na podporu jejího vydání na Hithitu.

“Ropucha a jaguár – terénní zpráva o neoficiálním výzkumu vizionářské medicíny Bufo alvarius a 5-MeO-DMT” je úplně první publikací, kterou na tohle téma někdo napsal. Je fascinující tím spíš, že vznikala na základě ilegálních vědeckých experimentů. Její autor, psycholog a průzkumník různých světů Ralph Metzner se toho nebál v 60. letech, kdy na Harvardu spolupracoval například s Timothym Learym, ani nikdy později. I díky němu tak má věda v době renesance psychedelického výzkumu na co navazovat.

“Ralph Metzner možná není pro širokou veřejnost tak známý jako někteří jeho kolegové, pro svět je ale celá jeho práce ohromným přínosem. Skvěle o tom píšou v doslovech české verze knihy jeho přátelé Stanislav Grof a Michael Vančura. Poprosili jsme je o speciální texty, když jsme se dozvěděli, že během toho, co jsem knihu překládali, Ralph bohužel zemřel,” dodává Filip Záruba.

Než skončí kampaň na Hithitu a tahle výjimečná kniha se vám dostane do ruky, můžete se na Youtube podívat na nový edukativní film “Bufo Alvarius – Reloaded”, který je jakýmsi dodatkem k hlavnímu dokumentu. Klinický psycholog a psychoterapeut Michael Vančura, odborník na šamanismus Ondřej Bahník a vědecká výzkumnice Malin Vedøy Uthaug v něm mluví o vlastnostech, potenciálu a rizicích užívání Bufo alvarius a tryptaminu 5-MeO-DMT i o nejnovějších vědeckých studiích. Všechno nasvědčuje tomu, že by 5-MeO-DMT mohlo následovat psilocybin, MDMA a ketamin a být jednou dalším velkým terapeutickým pomocníkem.

Ropucha a jaguár:

https://www.hithit.com/cs/project/8987/ropucha-a-jaguar-kniha-o-vyzkumu-bufo-alvarius-a-5-meo-dmt

Bufo Alvarius – Reloaded:

https://www.youtube.com/watch?v=GaF3Q8NM5F8&t=404s

www.bufoalvarius.cz

foto: archiv projektu


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí