Nová póza, která právě teď letí na Instagramu


Instagram je zodpovědný za celou řadu podivných trendů, ať už se to týká oblékání, jídla, nebo třeba i toho, jak se chováme. Člověk už si nemůže v klidu objednat ani latté bez toho, aniž by měl tiché nutkání si to srdíčko z pěny vyfotit. Krom toho Instagram určuje i trendy, co se týče pózování před kamerou. V dobách před Instagramem se každý díval do foťáku, dnes už takovou fotku ve vašem feedu ale ztěží uvidíte. Dívat se přímo do objektivu holt už není cool.

Některé pózy jsou tak specifické, že mají i svá jména, třeba jako “fingermouthing”. Název vám možná nic neříká, ale určitě jste tuhle pózu na Instagramu zaznamenali. Je to takové to ležerní položení prstů před pusu. Proslavila to například Kylie Jenner.

Foto: @kyliejenner

Každopádně to už je minulostí. V roce 2018 letí úplně něco jiného. Novou trendy pózu bychom nejlépe popsali asi jako něco mezi “prosím, nefoťte mě” a “slunce mi svítí do očí”.

Foto: @beatrice.gutu

Ptáte se, kde se póza vzala? Inspirací možná byla nová kampaň na jaro/léto 2018 módní značky Balenciaga, která napodobovala paparazzi snímky. Nafrněný obličej a kabelka zakrývající tvář očividně baví.

Foto: @balenciaga
Foto: @balenciaga
Foto: @balenciaga

Pózu poté rychle adoptovali módní influenceři a zejména Beatrice Gutu ji dovedla k dokonalosti. Použila ji na několika svých fotkách.

Foto: @beatrice.gutu

Na další fotky se mrkněte do galerie.

Taky jste zvědaví, čím nás Instagram překvapí příště?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí