Nejhezčí české rapové covery za rok 2018


Za rok 2018 vyšlo několik kvalitních alb, které určitě stojí za zmínku. My jsme pro vás vybrali však šest nejhezčích coverů samotných alb. Které vizuály se nám líbí nejvíce a jak jste na tom vy?

Nik Tendo – 7

Album 7 vyšlo 27. června pod labelem Milion+ a jedná se určitě o jednu z nejlepších desek, co tento rok vyšly. Album láká nejen čtrnácti nadupanými tracky, ale také skvělým vizuálem. O fotku se postaral Lousy Auber a o design Andreas Gold, který má na kontě vizuály hned několika alb členů M+. Číslo sedm má pro Nika zvláštní význam, o tom se můžete přesvědčit sami v tracku s Hasanem, který nese stejný název. Sám Nik tvrdí, že se cover alba lehce inspiroval finální částí kultovního filmu Sedm (1995).

Maniak – Husky

Jeden z nejmladších členů labelu BiggBoss má za sebou velmi úspěšný rok, vydal totiž album Husky, které vyšlo 11. června a může se pyšnit hned sedmnácti tracky, kde samozřejmě nechybí další členové BiggBoss Family jako Orion a Vladimir 518, ale ani Pil C nebo Rest. Samotný vizuál desky je poměrně jednoduchý, ale za to trefný a přesně vystihuje samotnou desku. Kontrast mezi bílým pozadím a červeným outfitem Maniaka určitě taky stojí za zmínku. O fotku a design alba se postaral náš fotograf Adamko.

Robin Zoot & DJ Rusty – TMVCJN

Určitě si říkáte, co tady tahle deska vůbec dělá, že cover téhle desky je jeden z nejhorších coverů vůbec. Ale vizuál je tak odporný, až je skvělý, a myslíme si, že absolutně nemá chybu. Od dítěte držícího zmrzlinu až po rybí prsty. Album obsahuje jedenáct tracků, a to včetně skitu, kde Rusty shání číslo na Emmu Smetanu. O vizuál k albu Tvoje Máma Ví Co Je Námrd se postaral opět Andreas Gold.

Ty Nikdy – AKTA X

Po šesti letech vydávají členové Ty Nikdy labelu dlouho očekávané společné album, kde se vyskytuje většina členů. Album má dvanáct tracků, které určitě víc než splnily naše očekávání. Vizuál alba je poměrně jednoduchý, což vůbec nevadí, protože v jednoduchosti je krása. Fotka členů Ty Nikdy, kteří se podíleli na albu, a název alba, víc ani není potřeba. O fotku labelu se postaral Lukáš Matoušek, zatímco o design Zerwox.

Yzomandias – Sbohem Roxano

Jedno z nejvýraznějších alb tohoto roku vyšlo 30. dubna. A kde jinde než pod labelem Milion+. Album obsahuje čtrnáct tracků a najdeme na něm nejen spolupráce s většinou členů M+, ale také s lidmi, jako je Smack, Čis T a dokonce Dark Side. Cover nemusíme vůbec představovat, určitě je každému známý. Troufneme si říct, že Sbohem Roxano má snad nejhezčí cover, co tento rok vyšel. O grafiku se postaraly Štěpán Křížek a už po třetí v tomto žebříčku Andreas Gold.

James Cole – Stanley Kuffenheim

Velmi očekávané album Jamese spatřilo světlo světa 15. května. Album maximálně splnilo očekávání a řadí se určitě mezi ty zajímavější za tento rok. James má na albu jen jednu spolupráci, a to s druhou polovinou Supercrooo Hugem Toxxxem. Kdo sleduje Jamese, ví, že se věnuje analogu a analogovým kolážím, takže se o vizuál alba postaral sám James, a vznikl z toho více než zajímavý výsledek.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí