Jak by mohlo vypadat cestování v budoucnosti? Sci-fi se stává realitou


Nedovedete si bez cestování svůj život vůbec představit? Chtěli byste poznat co nejvíce míst a prozkoumávat svět kousek po kousku i při přemisťování z místa na místo? Vyrazit můžete samozřejmě pěšky, a tak poznáte různá místa nejlépe. Ale co byste řekli na to, kdybyste mohli cestovat přímo v pojízdném hotelu? Zní vám to jako ze sci-fi? Trochu to tak je. Budoucnost cestování patří takzvanému Vroom. O co jde?

Vše na jednom místě

Vroom je něco mezi automobilem a hotelem. Není to karavan, ani obytný přívěs, ale autonomní dopravní prostředek, hotel a zavazadlo v jednom. Dopraví vás od prahu vašeho domu až do cílového místa. Vzít s sebou můžete celou rodinu i domácí mazlíčky. Nemá řidiče a neškodí životnímu prostředí. Je celý prosklený, a tak vám neunikne ani jediný okamžik z vaší cesty. Pohání ho pouze solární energie. Má ložnici, obývací pokoj, sprchu, a dokonce i minibar. A když vám dojde něco k jídlu nebo k pití, zapomeňte na zastávky na čerpacích stanicích. S Vroom nemusíte ani zastavovat. Vše vám bezpečně doručí přímo do tohoto vozítka dron.

Kde se Vroom vzal?

Na konci loňského roku tento nápad a koncept představil v New Yorku designér Steve Lee, zakladatel Aprilli Design Studio v Torontu. A Vroom se líbil natolik, že s ním vyhrál prestižní ocenění Radical Innovation Award 2018. Že je to jen další ze zajímavých nápadů, který se nikdy nezrealizuje? To je otázka. Steve totiž již jedná s investory o jeho realizaci. A plány jsou velkolepé. Do roku 2030 by chtěl Lee zajistit dopravu Vroom ze San Francisca do Los Angeles. O pět let později chce prodloužit tuto dráhu z Vancouveru do San Diega a do roku 2040 by chtěl propojit Vancouver, Seattle, Portland, Salt Lake City, San Francisco, Las Vegas, LA, Phoenix a San Diego.

Bezpečnost a úspora času 

To ale není všechno. Vroom by měly být technologicky propojeny se sítí hotelů Autonomous Hotel Chain, které by sloužily jako základny pro tato vozidla. V praxi by to vypadalo tak, že do systému zadáte místa, kam se chcete vydat, vozidlo vybere nejvhodnější trasu a zaveze vás přímo do hotelu, kde se už jen propojí s větším pokojem a cestující se tak bezpečně přepraví rovnou do hotelu bez nutnosti absolvovat celou řadu přestupů, zápis do hotelu na recepci a mnoho dalších věcí, které prožitek z cestování znepříjemňují. Hlavní myšlenkou celého tohoto konceptu je bezpečnost, úspora času a nulová nutnost starat se během cestování o přemisťování zavazadel. Vše totiž cestuje společně s vámi. Dotáhne Steve Lee tuto myšlenku opravdu do konce, podaří se jeho návrh zrealizovat a bude Vroom v budoucnu další formou dopravy? Nechejme se překvapit!
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí