Yoga & Special Places aneb Autumn jóga v Grébovce

Spojení netradičního místa, snahy o odbourání předsudků a jógy, která pomáhá. To je výjimečná kombinace, která se podařila majitelce jógového studia Yogamovement Praha Adéle Porubské a učitelce jógy Kláře Pokorné. Svým projektem Yoga & Special Places se snaží ukázat, že jógu může cvičit kdokoli a kdekoli. Projekt má i hezký charitativní podtext. Jaký byl Autumn Yoga Day v Grébovce?

Co jste si mohli vyzkoušet

V pátek 26. října se v brzkých ranních hodinách rozsvítil jemnými světélky Pavilon Grébovka v Havlíčkových sadech. „V tomto pavilonu se jóga vůbec nikdy necvičila a jsme rády, že jsme našly tak kouzelné a originální místo, kde jsme mohly akci zorganizovat. O to se náš projekt snaží hlavně. Chceme také ukázat, že se dá jóga cvičit kdekoli a jakkoli a může ji praktikovat kdokoli,“ říká Adéla Porubská.

I přes ranní chladné počasí bylo v prosklených prostorách pavilonu příjemné teplo, kouzelná atmosféra a úplně plno. Všichni přítomní se totiž těšili na Morning Espresso, zahajovací lekci jógy, kterou vedla Adéla Porubská. Během lekce se všichni příjemně zapotili, protáhli, nastartovali svůj den a mohli pozorovat svítání přes nádherné prosklení tohoto jedinečného prostoru. Během hodinky se probudila příroda a vše rázem ožilo.

Následovala lekce Handstand for Everyone, kterou vedl v angličtině Jan Jirák, New to Yoga s Mílou Kalousovou, Happy Hatha Páji Brožové a pak byla pauzička na oběd. K němu se podávaly dobroty z oblíbeného japonského bistra Momoichi. Následovala klidnější část, a to úvod do meditace a Ashtanga jógy pod vedením Katky Burešové a celé odpoledne se neslo v duchu klidu, pohody a příjemné energie.

Můžete cvičit i sami doma

To, že byl den opravdu pro všechny, dokázala třeba také lekce jógy speciálně pro muže, čímž Yogamovement opět prolomila mýtus, že je jóga cvičením pouze pro ženy. „Často se setkáváme s názory, že jóga je jen jedna a každá jiná jóga je špatná. Snažíme se proti tomu bojovat tím, že chceme ukázat lidem, že je úplně jedno, jakou jógu kdo cvičí, ale že ji člověk praktikuje hlavně sám pro sebe. Proto tady máme tolik lekcí. Ukazujeme mimo jiné také to, jak může člověk cvičit jógu sám doma, protože s tím má řada lidí problém,“ vysvětluje Klára.

Jógový program pak zakončila Klára Pokorná se svou Friday party on the Yoga Mat. „Ti, kteří na moje lekce pravidelně chodí, ví, že jsou o tom, že hraje nahlas hudba, je zábava a u toho cvičíme. Proto jsem svou lekci nazvala jako páteční párty. Pro mě je cvičení jógy, která mě baví a baví všechny ostatní lepší, než párty někde v baru,“ doplňuje Klára.

Jóga pro dobrou věc

Celá akce byla zakončena dražbou obrazů Martina Franka, jejíž výtěžek v celkové výši 21 188 korun šel na onkologické centrum Krtek v Brně. „Každou akcí chceme pomoci dobré věci. Teď jsme se zaměřily na Krtka a v zimě budeme chtít přispět zase dalším, kteří to potřebují,“ říká Klára.

Pokud byste se chtěli zúčastnit příští výjimečné akce, tentokrát bude v zimním kabátě 8. prosince. A místo? To je zatím secret! Přihlásit se můžete už teď, a to na recepci Yogamovement.
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě