Do Mladé Boleslavi se v září sjedou kutilové a kreativci. Míří na druhý ročník Maker Faire


Přípravy na druhý ročník mladoboleslavského festivalu kreativních lidí Maker Faire, který proběhne 12. a 13. září v prostorách Pluhárny, jsou v plném proudu. Letošní program opět představí možnosti technického a digitálního vzdělání. Jste kutil, nadšenec, všeuměl nebo vynálezce a nebojíte se své nápady ukázat veřejně? Nezapomeňte se do 14. srpna přihlásit. Hlavním partnerem festivalu je Nadační fond ŠKODA AUTO, vstup je zdarma.

Po loňském úspěchu ve dnech 12. a 13. září prostor Pluhárny a Havlíčkovou ulici opět oživí oslava všech kreativních lidí, tvůrců, kutilů, bastlířů a vynálezců. Na festivalu, na který loni dorazilo přes 2 500 návštěvníků, se předvede přes 30 makerů-kutilů 21. století. Konat se tu budou také tvořivé workshopy a interaktivní instalace. Tvůrci představí formy tvoření od nejrůznějších technologií až po tradiční řemesla, festival tak zaujme všechny od studentů, rodiny s dětmi, profesionály i seniory.

Maker Faire Mladá Boleslav je festival otevřený všem, kdo mají chuť sdílet své nápady a projekty, které vznikají v dílnách, ateliérech nebo třeba jen v garáži. Stačí svůj projekt zdarma přihlásit do 14. srpna na webu https://mladaboleslav.makerfaire.com/.

Pluhárna je mladoboleslavské kulturní centrum, které vzniklo v netradičních prostorách bývalé tovární haly za Střední průmyslovou školou v Mladé Boleslavi. Živo tu je i přes léto, zajít můžete třeba na netradiční PubQuiz. Aktuální program sledujte na Facebooku.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí