Zažijte volání divočiny na vlastní kůži! Kde?


Lion Lodge

Ocitnout se tváří v tvář králi divočiny chce dobrovolně asi málokdo. Většinou by takové setkání nemuselo dobře skončit. A to hlavně pro člověka. Tedy pokud nejste druhá Joy Adamson s lvicí Elsou… Co když ale existuje možnost, jak si lvy prohlížet z těsné blízkosti, konkrétně pak z vyhřáté vany plné pěny nebo z pohodlí postele?

Majitelé jednoho anglického hotelu se nad touto možností zamysleli a svým hostům takový zážitek zprostředkovávají. Láká taková představa i vás? Pak pozorně čtěte následující řádky!

Tak trochu jiná ZOO

V anglickém hotelu a rezervaci Port Lympne se nachází nově otevřený Lion Lodge, místo, které nabízí svým návštěvníkům ubytování ve speciálních bungalovech. Čím jsou tak výjimečné? Nejen, že oplývají luxusním interiérem, ale ani výhledem z nich byste zrovna nepohrdli. Pokoje mají nádherné podkroví a obrovská okna jsou umístěná směrem ke lvímu výběhu. V tom je toto místo naprosto unikátní.

Bungalovy dostaly název Kikuyu a Jibana a nabízejí svým hostům unikátní příležitost, jak se ponořit do života lva Andrase, lvice Oudriky a jejich rozkošných mláďat. To je trochu jiný pohled než v klasické ZOO, co říkáte?

Když dovolená pomáhá

Zážitek na celý život je takové bezprostřední setkání bezesporu. Ale co je na tom celém asi nejsympatičtější, je to, že vaše návštěva nepřinese potěšení jen vám. Lion Lodge a hlavně pak resort Port Lympne bývá označován jako „první památkově chráněný hotel na světě“. Veškerý zisk, který z ubytování majitelé utrží, jde totiž na charitativní účely, a to konkrétně organizaci The Aspinall Foundation.

„Za celých třicet let naší existence se smysl našeho počínání nezměnil. Nadace se věnuje navrácení zvířat chovaných v zajetí do chráněných oblastí divočiny a rezervací po celém světě. To všechno můžeme dělat právě díky návštěvníkům parku, a nově i hotelových bungalovů, za což jsme velmi vděčni,“ říkají majitelé.

Více než jen lvi

V bungalovech, které jsou specifické svou atmosférou spojující prvky velkoměsta s přírodou, se mohou ubytovat čtyři lidé. K dispozici jsou dvě ložnice, krásný obývací pokoj a koupelna. Každý domek má vlastní zahradu, terasu a to nejdůležitější, zmíněná obrovská okna, přes která lze šelmy pozorovat.

Součástí ubytování je také vstup do nedalekého parku Howletts Wild Animal Park, kde si užijete řadu zážitků spojených s přírodou a místními zvířecími obyvateli. Kromě toho si pochutnáte na místní kuchyni, která vychází z místních surovin. Lion Lodge se nachází v mimořádné přírodní rezervaci o rozloze šest set hektarů v Kentu.

Co dalšího Lion Lodge nabízí?

Po celou dobu ubytování se můžete po rezervaci pohybovat na golfovém vozíčku a po parku vás navíc povozí speciálním safari truckem, ze kterého budete moci nahlédnout do života divokých zvířat pěkně zblízka. To všechno se zkušeným průvodcem, který vám toho o místních zvířatech poví opravdu hodně.

Lion Lodge navíc provozuje londýnská Zoologická společnost, která podobná setkání zprostředkovává i na dalších místech a s jinými zvířaty, například s ohroženými nosorožci bílými. Dokonce i v ZOO. Můžete se tak těšit na prohlídky s průvodcem, a to po uzavření ZOO, kdy je většina zvířat aktivnější než přes den.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě