Jóga s kozami? To už je přežitek. Zkuste si zacvičit s lemury


Lemoga

Před dvěma lety zaplavily sociální sítě fotografie jógových nadšenců cvičících jógu s kozami. Výjimkou nebyly ani obrázky jógových pozic se psy nebo kočkami, ale to většinou z domácího prostředí. Jenže tohle všechno je už dávno pasé. Jestli chcete být opravdu in a přejete si se při lekci dokonale uvolnit, pak vsaďte na novinku, kterou začali praktikovat v Anglii, a to jógu s lemury!

Lemoga jako nový styl jógy

Hotel Armathwaite Hall ve spolupráci s přírodní rezervací Lake District Wildlife Park, která leží hned vedle něj, vymyslel novou terapii, a to jedinečnou jógovou lekci, při které si hoteloví hosté užijí radosti z blízkého kontaktu se zmíněnými malými madagaskarskými primáty – lemury. Přesněji se tato novinka jmenuje Escape Lemoga Spa Break. Pro nové spojení jógy a hry s lemury se vžil lidem velmi záhy pojem lemoga.

„Lemoga nabízí všem zúčastněným možnost být blíže k přírodě a účastnit se zábavných lemuřích hrátek,“ říká Carolyn Graves, majitelka hotelu. „Našim hostům chceme pomoci od každodenních problémů, které život ve městě přináší, jako je stres a znečištěné ovzduší,“ dodává. Primáti, kteří jsou součástí wellness programu Poznej divokou zvěř, se při lekci jógy mezi cvičícími volně pohybují, a když je přestane bavit pozice pes hlavou dolů, vyskočí vám třeba na záda.

Jak to celé vzniklo?

Lemuři, které chovají právě v sousední přírodní rezervaci, patří mezi velmi přátelské tvory toužící po lidském kontaktu, a tak se nabízelo doslova samo, aby se skamarádili s hosty blízkého hotelu. K čemuž se ostatně vyjádřil pro britský deník The Guardian také vedoucí této malé zoologické zahrady Richard Robinson:

Když pozorujete lemury, všimnete si, že jógové pozice v určité podobě zaujímají zcela přirozeně. Například ve chvíli, kdy si na sluníčku nahřívají bříška. Připadalo nám skvělé vyzvat hotelové hosty, aby si vyzkoušeli trávit svůj volný čas s těmito zvířátky. Víme, co kontakt s lemury přináší nám, a tak jsme chtěli alespoň malou část toho předat i jim.

Jóga, která pomáhá

Kromě toho, že tato pomyslná terapie pomáhá lidem odbourat nahromaděný stres a pobavit se při svém oblíbeném sportu, je prospěšná také pro samotné lemury, a to hned dvakrát. Jednak je hraní si s lidmi velmi baví a těší, jednak pomáhá dalším. Deset procent z ceny lekce putuje na charitativní organizaci, která bojuje za ochranu ohrožených lemurů. Takže tak tito malí tvorečkové podporují nevědomky i své příbuzné.

Přestože je jejich domovem Madagaskar, zdá se, že si v přírodní rezervaci na severu Anglie lemuři zvykli, a co víc, cítí se tu jako doma. Aby také ne. Hotel má z přírody opravdu co nabídnout. Nachází se totiž v okruhu 400 akrů velkého soukromého lesního a jeleního parku na okraji jezera Bassenthwaite.

Hotel kromě jógy s lemury nabízí v rámci programu Poznej divokou zvěř také procházky s alpakami, setkávání se surikatami a sezení ve společnosti ostatních nadšenců. Navštívit můžete samozřejmě i Wildlife Park a poznat další jeho obyvatele. Uvidíme, jestli se lemoga rozšíří podobně jako jóga s kozami i do dalších států, ale uznejte sami, byla by to vážně sranda.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga Trip Surf Trip Sea You House Banger.cz Yezede Neverdie.cz LV Print