Cestujte v květnu po celém světe z pohodlí domova


V květnu přináší Discovery Channel klasický obsah, který ho jako značku utváří a charakterizuje, a pomáhá divákům procestovat z pohodlí domova celý svět. Díky speciální programové nabídce, v níž nechybí aljašská divočina, cestování, přírodopis i zvířata ve volné přírodě, přenese nadšené obdivovatele cestování z obývacích pokojů do všech koutů světa, od parné džungle až po mrazivou Aljašku.

Přineseme vám celý svět” zní nový příslib kanálu Discovery, kterému odpovídá i strategie programové skladby: každý den od pondělí do pátku se vysílá tříhodinový blok, jehož obsah tvoří dobrodružství a boj o přežití, a po něm následují televizní pořady o cestování; o víkendu jsou pak do programu zařazeny speciální pořady.

  • Aljašská železnice (Railroad Alaska, pondělí–pátek, 12:40) – Seriál sleduje týmy, které bojují s neustálou hrozbou smrtelných lavin, mrazivými teplotami a nebezpečnými zvířaty a zajišťují chod této nanejvýš důležité železnice. Musí se poprat s obřími rampouchy, zamrzlými výhybkami a prasklými kolejnicemi, aby tato životně důležitá cesta zůstala průjezdná.
  • Aljaška: Poslední hranice (Alaska: The Last Frontier, pondělí–pátek, 13:35)Aljaška: Poslední hranice ukazuje impozantní boj člověka s přírodou. Sledujte čtyři odvážné týmy, které přijíždění do aljašské divočiny, kde čelí extrémnímu chladu a hladovým medvědům a budují si v tundře nový domov. Tento pořad na vás zapůsobí svou podmanivou silou a stane se vaším dokonalým průvodcem pro přežití a obživu v divočině. Seriál přináší ohromující letecké záběry a daleké výhledy a představuje poslední americkou hranici v celé její nebezpečné kráse. Ale dokážou naši odvážní dobrodruzi přežít nepřízeň krutého prostředí?
  • Ed Stafford: do neznáma (Ed Stafford: Into the Unknown, pondělí–pátek, 14:30) – Ed Stafford hledá pravdu za záhadnými satelitními snímky nejodlehlejších míst světa. Každý díl je inspirován jedním snímkem pořízeným z vesmíru, který ukazuje podivná a nevysvětlitelná znamení v neprozkoumaných a odlehlých místech naší planety.
  • Záchrana statku (Homestead Rescue, začíná 14. května, pondělí–pátek, 14:30) – V Záchraně statku se řemeslník a odborník na přežití Marty Raney – k němuž se připojí dcera Misty, farmářka, a syn Matt, lovec a rybář – pokouší naučit rodiny základní dovednosti, jak přežít – a uspět – v divočině. Protože udržovat statek pomocí lovu, rybaření, zahradničení, údržby domu, zabezpečení a řešení problémů je práce na plný úvazek. Na závěr každého dílu se nováčci v boji o přežití mohou rozhodnout, jestli první rok vydrží, nebo se sbalí a vrátí do civilizace.

Pro zdůraznění myšlenky úniku před skutečností je tříhodinový dobrodružný blok od 16:00 hod. doplněn o některé z nejoblíbenějších cestovatelských pořadů z portfolia kanálu Discovery, které přinášejí dvě hodiny zkoumání nejúžasnějších míst na celé zemi.

  • Jedinečné domy na vodě (Amazing Water Homes) – Snili jste o životě na pláži nebo o bazénu v zahradě? Vidíte, našim majitelům domů to bylo málo! V pořadu Jedinečné domy na vodě si prohlédneme, obejdeme i vyzkoušíme ty nejúchvatnější vodní prvky v Americe. Podívejte se, co se tane, když spojíte tvořivost, vynalézavost a pořádnou spoustu vody! Rebecca Budig zkoumá jedinečné domy, kde je hlavním tématem voda – od domku obklopeného mořem až po honosné sídlo s vodním příkopem.
  • Hotel Impossible: Kdo s koho (Hotel Impossible Showdown) – Čtyři hotely soutěží o 25 000 dolarů a vítěz bere vše! Čtyři majitelé hotelu stráví noc v hotelech ostatních účastníků a udělí body za získané zážitky. Hotel s nejvyšším počtem bodů vyhrává.
  • Extrémní dovolenkové domy (Extreme Vacation Homes) – Extrémní dovolenkové domy vám dají neomezenou propustku do nejluxusnějších, nejokázalejších, nejvýjimečnějších a nejúchvatnějších prázdninových domů po celém světě.
  • Legendární místa (Legendary Locations) – Legendární místa. Josh Gates se vydá na úžasnou cestu na místa, o nichž se vypráví nejvíce příběhů na celé planetě, ponoří se do dávných pověstí, kterými se tato fascinující místa proslavila, a svým osobitým způsobem je prozkoumá.

Protože se květen ponese ve znamení divokých útěků, extrémních zážitků a průzkumů, Discovery Channel bude pokračovat ve vysílání ikonických seriálů a dílů, jako je čtvrtá řada pořadu Zlatá horečka: Parkerova cesta (Gold Rush: Parker´s Trail), která začíná 26. května ve 20:00 hod., nebo pořad Nazí a vystrašení: Sám (Naked and Afraid: Alone), který se vysílá od pondělí 18. května od 21:00 hod.).


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí