Jaké jsou druhy tetovacích strojků? A na co si dát pozor při jejich výběru?

V minulém článku věnujícím se tematice tetování jste si mohli přečíst o tom, co patří do základního vybavení tatéra. Dnes si představíme druhy strojků, které se používají přímo při tetování – nejjednodušší dělení těchto nástrojů je na cívkové a rotační. A právě na ně se teď podíváme blíže.

√ Cívkové strojky

Výhody: odolnost, životnost, cena
Nevýhody: váha, výměna jehel, nastavování, hlučnost

Tyto strojky využívají elektromagnetický proud, který pochází ze dvou namotaných cívek a dává sílu do tzv. kladívka, na němž je připevněna jehla. Dále zde najdeme kontaktní šroub, jímž se reguluje síla vpichu a planžetu.

√ Rotační strojky

Výhody: téměř bez nastavování, výměna jehel během pár vteřin, váha
Nevýhody: cena, životnost

V těchto strojcích je zapouzdřen malý motůrek, který pohání jehlu dovnitř a ven z kůže. Plynuleji a rovnoměrněji než strojky cívkové.

√ Co je lepší?

Oba strojky odvedou stejnou práci, avšak s každým se manipuluje zcela rozdílně. U strojku cívkového je potřeba znát možnosti nastavení, je zde zdlouhavá příprava, zbytečně složitá výměna jehly a podobně. U strojku rotačního je výměna jehly během pár vteřin, je lehký a snadněji se s ním pracuje. Ovšem svou roli zde hraje také vysoká cena.

podporujeme tetovací studio WACK Tattoo
architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě