Zemřel slavný módní návrhář Hubert de Givenchy

Svět truchlí nad smrtí módního návrháře Huberta de Givenchyho. Ikona fashion průmyslu, která proslavila tvz. malé černé šaty, zemřela ve spánku ve věku 91 let 10. března na zámečku poblíž Paříže, kde pobývala se svým partnerem Philippem Venetem. Právě on potvrdil Givenchyho smrt médiím.

Hrabě Hubert James Marcel Taffin de Givenchy byl francouzský aristokrat, módní návrhář, kostýmní výtvarník a návrhář kosmetiky. Od roku 1952 pracoval ve svém vlastním domě módy s názvem Dům Givenchy. Jeho blízkou přítelkyní a zákaznicí byla herečka Audrey Hepburn, která byla i jeho múzou. Givenchy slavné herečce vytvořil například kostýmy do filmů Snídaně u Tiffanyho nebo Funny Face.

Vztah s Hepburn

Přátelství s Audrey Hepburn ale nezačalo růžově. Herečka si ho vyhlédla a chtěla, aby jí vytvořil kostýmy pro film Sabrina, který měl pak premiéru roku 1954. Návrhář zrovna připravoval svou druhou přehlídku a neměl moc času. Navíc si podle informací webu NYTimes.com nejdřív myslel, že mu volá v té době slavnější herečka Katherine Hepburn.

Když mu došlo, že to není ona, ale že ho kontaktovala jakási bývalá baletka, nebyl vůbec nadšený. Nicméně svolil ke schůzce. Šli na večeři a tam vzniklo jedno z módně nejikoničtějších přátelství všech dob.

Než skončila večeře, řekl jsem jí, že pro ni udělám cokoli.

To údajně návrhář řekl na adresu herečky o pár let později. Audrey Hepburn byla očividně okouzlující nejen na plátně… Givenchy pak Audrey vytvořil šaty pro další a další filmy. Herečka prohlašovala, že jen díky němu a jeho šatům, se nestydí jít před kameru.

Později mezi Givenchyho prominentní zákaznice patřily například americká první dáma Jacqueline Kennedy Onassis nebo monacká kněžna Grace Kelly. Troufáme si ale říct, že tak ikonická, jako byla Audrey Hepburn, už nikdy žádná žena v Givenchyho šatech nebyla.

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě