Zajímavosti ze světa filmu: Iron Man


Iron Man patří bezpochyby mezi klíčové filmy, díky kterým zná studio Marvel každý fanoušek superhrdinů. Film spatřil světlo světa v roce 2008 a v hlavní roli se objevil Robert Downey Jr., kterému role Iron Mana zůstane snad už navždy. Film měl opravdu velký úspěch a dočkal se ještě dalších dvou pokračování. Iron Man je jednoduše klasika pro každého, kdo miluje Marvel filmy.

Buď to vyjde, nebo je konec

Studio Marvel v roce 2007 stálo na pokraji zkrachování. Film Iron Man měl studio buď zachránit, nebo zničit. Naštěstí film byl velice úspěšný a už za první víkend vydělal Marvel přes dvě stě miliónů dolarů, takže mohl vesele pokračovat v natáčení dalších snímků.

Studio za rohem

Představitelka Pepper, herečka Gwyneth Paltrow, v jednom rozhovoru přiznala, že jedním z hlavních důvodů, proč roli vzala, bylo to, že má studio jen patnáct minut od domu.

JARVIS

Jméno Jarvis je zkratka pro Just A Rather Very Intelligent System. Herec, který daboval Jarvise, byl Paul Betanny, a nechal se slyšet, že film nikdy v životě neviděl. Zvláštní.

Playboy

V roce 2019 má přijít do kin film o životě zakladatele Playboye Huga Hefnera. Sám Hugo Hefner do scénáře zasahoval a původně chtěl, aby ho hrál Leonardo DiCaprio. Když však poprvé viděl Iron Mana, trval na tom, aby ho ztvárnil Robert Downey Jr.

Šest hodin na stanici

Robert Downey Jr. přijel do Japonska na premiéru Iron Mana, protože chtěl znát ohlasy lidí. Těsně po příletu ho však zadržela japonská policie kvůli jeho problémům se zákonem v minulosti a strávil šest hodin na stanici, než se vše rozumně vysvětlilo.

Žádaná role

Role Tonyho Starka, tedy Iron Mana, byla poměrně žádaná, měl o ni zájem například Nicolas Cage nebo Tom Cruise.

Historie

Stan Lee, již zesnulý tvůrce komiksových postav, přišel s nápadem ohledně Iron Mana už v sedmdesátých letech minulého století. V té době zrovna zuřila studená válka a Lee chtěl pomocí Iron Mana poukázat na rychlý americký vývoj ohledně zbraní a technologií.

Velký fanoušek

Iron Man má několik milionů fanoušků po celém světě, jedním z nich je i člen legendární skupiny Wu-Tang Clan, a to konkrétně Ghostface Killah, který po Iron Manovi dokonce pojmenoval svoje album.

Dabing

Již zmiňovaný dabér Jarvise Paul Bettany zvládl celý dabing za necelé dvě hodiny. Když se ho v několika rozhovorech ptali, co na Iron Mana říká, odpověděl, že ho film ani moc nezajímá, prý mu bylo jedno, co nebo koho bude dabovat, hlavní pro něj bylo, aby spolupracoval se svým kamarádem Jonem Favreauem, který film režíroval.

Tarantino

Když tvůrci filmu přemýšleli, kdo ho bude režírovat, byl pro ně jasná volba Quentin Tarantino. Z toho ale nakonec sešlo a natáčení si vzal na starost Jon Favreau.

Kontrola scénáře

Některé scény se natáčely na americké vojenské základně Edwards Air Force Base, kam se ovšem nebylo vůbec lehké dostat. Filmaři museli získat hned několik desítek různých povolení od ministerstva obrany. Dokonce museli poslat ministerstvu celý scénář, aby se zjistilo, zda-li jsou američtí vojáci ve filmu zobrazováni v tom lepším světle.

Skutečný Tony Stark

Tony Stark v podstatě nebyl tak úplně smyšlený. Studio se inspirovalo milionářem Howardem Hughesem, který byl zvláštní vynálezce a technik.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli