TOP 5: Který film Quentina Tarantina je nejlepší?


Quentin Tarantino patří bezpochyby mezi ty nejlepší režiséry vůbec. Jeho tvorba se určitě velmi odlišuje od ostatních a většina jeho filmů se řadí mezi kultovní. Quentin za svůj život stihl režírovat hned několik snímků, dalších nespočet filmů stihl produkovat a ve více než třiceti filmech si zahrál. Vybrat jeho TOP 5 nejlepších filmů bylo skutečně těžké, protože od něj neznám žádný špatný snímek, ale přesto jsem se o výběr pokusil.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Tohle jste asi čekali všichni. Neznáme snad člověka, který tento film neviděl. Pulp Fiction považuje sám Tarantino za svůj vrchol dosavadní tvorby i přesto, že je film starý více než dvacet let. Zajímavá struktura příběhu, která inspirovala několik dalších režisérů, byla na tu dobu revoluční. Je důležité říct, že za genialitou filmu stojí určitě i výkon herců, jako je John Travolta, Samuel L. Jackson a třeba Bruce Willis. Z filmu přetrvalo dodnes také x hlášek, jako třeba ta o čtvrtlibráku se sýrem. Pokud jste film čirou náhodou neviděli, nerad bych vám popisoval průběh snímku jako takového. Jednoduše a prostě tenhle film je základ. Kdo ho neviděl, jako by nebyl.

Osm hrozných

Osm hrozných je dosud posledním natočeným dílem Quentina Tarantina. Film probíhá pár let po občanské válce a v podstatě skoro celou dobu v jedné místnosti, kde se proplétají osudy hlavních postav, které ztvránily například Kurt Russel nebo Samuel L. Jackson, který podal vskutku skvělý výkon. Děj se zvrtne a nastane nečekaný průběh, který je, bych řekl, pro Taratina více než typický. U kritiků a fanoušků je film oblíbený a patří mezi nejúspěšnější snímky z roku 2015.

Kill Bill

Slavný film o pomstě, kde hlavní roli ztvárnila neskutečná Uma Thurman, patří taktéž bezesporu mezi nejlepší Tarantinovky. Film spatřil světlo světa v roce 2003 a okamžitě si získal srdce fanoušků po celém světě. Není to úplně tradiční akčňák, na který jsme zvyklí. Pojednává o agentce vražedného komanda, jejíž svatební den se doslova změní v krvavá jatka kvůli jejímu bývalému šéfovi Billovi. Po několika letech se rozhodne pomstít všem lidem, kteří můžou za její neštěstí. Snímek obdržel několik ocenění a byl dokonce zfilmován druhý díl, který je také velmi úspěšný. V roce 2019 má přijít do kin Kill Bill 3, tak snad se dočkáme opět kvality.

Hanebný pancharti

Tenhle snímek bych označil za Tarantinův pohled na Druhou světovou válku. V hlavní roli byl září Brad Pitt, který opět předvedl skvělý herecký výkon. Snímek se odehrává v průběhu Druhé světové války v Němci okupované Francii. Brad Pitt šéfuje „partyzánům“, jejichž úkolem je šířit strach a paniku mezi nacistickými pohlaváry, což se jim daří. Film také obdržel několik ocenění a Tarantino ho taktéž považuje za jeden ze svých nejlepších. Pitt v jednom rozhovoru řekl, že na natáčení vzpomíná moc rád. Ve filmu se objevil i Christoph Waltz, který bývá častou volbou Tarantina.

Nespoutaný Django

V pořadí již druhá westernovka v tomto článku a je opět lehce netradiční. Hlavní roli otroka Djanga hrál Jamie Foxx, který se díky doktoru Schultzovi, kterého ztvárnil Christoph Waltz, stal lovcem lidí a hledal svou ztracenou lásku. Tarantino pojal film z hlediska hudby velmi zvláštně. Ve finální pasáži můžete například slyšet 2paca a Jamese Browna na jedné skladbě. Ve filmu najdete opět hodně slavných hlášek a scén, například scénu s počátky Ku-Klux-Klanu, která je naprosto geniální.

BONUS: Tenkrát v Hollywoodu

V létě letošního roku by měl do českých kin zavítat nejnovější film Quentina Tarantina, který nese název Tenkrát v Hollywoodu. Dvě hlavní role obsadili Leonardo DiCaprio a Brad Pitt, což považuji za záruku kvality. Trailer slibuje velkolepou a zábavnou podívanou, takže jsem rád, že se snímku brzy dočkáme. Nechci předcházet, ale myslím si, že by se tento film klidně mohl mezi jeho nejlepší bez problému zařadit. Co myslíte vy, trumfne tato novinka Tarantinovy dosavadní kultovky?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí