Zajímavosti ze světa filmu: Temný rytíř


Další díl seriálu Banger.cz Zajímavosti ze světa filmu bude o podle mě nejlepším batmanovském snímku. Temný rytíř je mimo jiné slavný díky osudové roli Heatha Ledgera, který ztvárnil postavu Jokera a zemřel během doby natáčení. Film obdržel několik ocenění, většina patřila právě Heathovi za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Kolem filmu a natáčení se samozřejmě událo pár zajímavý věcí a událostí, o kterých si v tomto článku můžete přečíst.

Demolice

Ve scéně, kde můžete vidět výbuch nemocnice, nebyly použity žádné efekty, budova byla skutečně odpálena. Všechna příprava a různé práce na výbuchu budovy trvaly asi tři týdny a původně to byla továrna na bonbóny.

Jack Nicholson

Jak jistě víte, Jack Nicholson ztvárnil roli Jokera ve filmu Batman v roce 1989 a Heath Ledger před natáčením Temného rytíře často s Jackem o roli mluvil, aby záporáka zahrál skutečně dobře. Jednou z rad, které Jack Heathovi dal, byla, aby na sebe dával pozor, protože role se mu může dostat až moc pod kůži. Když novináři chtěli po Jackovi, aby se vyjádřil k Ledgerovy smrti, odpověděl jen: “Já ho varoval.”

Oscar za půl hodiny

Heath Ledger je jedním z mála herců, kteří byli za svůj výkon ocenění Oscarem In Memoriam. Herec byl oceněn dalšími 27 cenami, a to se v Temném rytíři objevil celkem jen na zhruba třicet minut.

Bombový dort

Agentura, která měla na starosti kampaň pro uvedení filmu do kin, se rozhodla udělat zajímavý reklamní tah. Různým televizním stanicím poslala dorty, ve kterých byl vibrující telefon a pár drátů trčelo ven. V některých televiznícg stanicích si mysleli, že se jedná o skutečnou bombu, tak prostor na několik hodin nechali evakuovat.

Netopýr

Jedná se o první film z batmanovské série, kde se ani jednou neobjevil netopýr.

Dvojrole

Ve scéně, kdy Harvey Dent, kterého ztvárnil Aaron Eckhart, a Rachel, kterou si zahrála Maggie Gyllenhaal, přichází do restaurace za Brucem Waynem, si můžete všimnout, že u vedlejšího stolu sedí Heath Ledger.

Batmobil

Když štáb natáčel v Chicagu, musela přijet i místní policie. Obdržela totiž několik telefonátů od chicagských občanů, že na ulici vidí policisty, kteří pronásledují zvláštní černé auto.

Olizování rtů

Určitě jste si všimli, že Joker si po celou dobu filmu zvláštně a neustále olizuje rty. Ve scénáři nic takového nebylo, byl to pouze zlozvyk Heatha Ledgera.

Opět improvizace

Heath Ledger ve filmu hned několikrát improvizoval. Například ironicky tleskal, když byl komisař Gordon povýšen. Režisér Christopher Nolan byl jeho nápadem tak okouzlen, že nechal natáčení pokračovat.

Více než přesvědčivý

Herec Michael Caine, který ztvárnil sluhu Batmana Alfreda, prý několik dní nespal, protože na něj bylo Jokerovo chování psychicky náročné. Ledger ho jednou ze srandy vylekal, ovšem Caina to vyděsilo tak moc, že mu vypadl scénář.

Skutečná bitka

Heath požádal představitele Batmana Christiana Balea o to, aby ho ve scénách, kdy Batman Jokera bije, bil doopravdy. Prý to bude mnohem více autentické, což jak můžeme všichni potvrdit, skutečně bylo. Ledger se bohužel do role tak moc vžil, že začal trochu bláznit, a jak to dopadlo, všichni víme. V pouhých 27 letech zemřel na předávkování léky ve svém hotelovém pokoji.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí