U-Prag představují animovaný videoklip plný přesmyček Perspective


U-Prag

Kapela U-Prag přichází s neotřelým videoklipem ke skladbě Perspective z desky Some Kind of Music. Pod nápadem a režií je podepsán známý reklamní tvůrce a grafický designér Pavel Fuksa.

Jedná se o videoklip plný anagramů neboli přesmyček – písmena původních anglických textů byla zpřeházena a vznikly tak úplně nové překvapivé významy, nové perspektivy. Ilustrace jsou dílem Barbory Idesové a animace se ujal Matouš Vyhnánek.

„Jedná se velmi pravděpodobně o jediný klip v historii, ve kterém se představí mimo jiné Gagarin jedoucí na nosorožci, hořící vlněný hrnec, deviantní strakapoud, satanská hlína, dav přežvýkavců, exhibicionistická houska, jogín s luštěninami nebo policie pátrající po zločinné olivě,“ prozrazuje pár scén z videoklipu Fuksa.

Celé album Some Kind of Music si můžete poslechnout tady nebo tady. A všechny ilustrace si můžeš prohlédnout zde.

U-Prag

S novým albem Some Kind of Music se U-Prag navracejí ke svým tanečním kořenům a hudebním experimentům napříč žánry. Kapelu, která na scéně působí od roku 2002, tvoří sedm muzikantů s přesahem do různorodých kreativních projektů. Vedle elektronické složky využívají širokou škálu živých nástrojů a zvou si zajímavé hosty, jako například smyčcové kvarteto. Kromě hudby kladou důraz také na grafickou podobu své tvorby a spolupracují s řadou vizuálních umělců.

Na svém kontě mají U-Prag kompilaci Work 2002–2007 a alba 44 thousand actors in 16 flats (2009), Seconds of Life (2015) a aktuální Some Kind of Music (2019).

U-Prag tvoří:

Šimon Dvorský – klavír, zpěv

Daniel Petkevič – perkuse, violoncello

Michal Pavlíček jr. – bicí

Tomáš Lacina – baskytara

Milan Broum jr. – kytara

Jan Stiborek – perkuse, kytara

Jakub Loučka (MC Skiver J) – rap, DJing


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí