ERUTUF, hudba vyprávějící o lepší budoucnosti

Erutuf

Producent Pavel Ridoško aka Rido s vizuálním umělcem Filipem Hodasem se rozhodli překročit limity taneční hudby. Jejich společný multimediální projekt nese název ERUTUF a spojuje moderní elektronickou a filmovou hudbu s osobitým příběhem a 3D animací. A právě proto pro premiéru 24. ledna 2020 vybrali netradičně divadlo Archa.

Skladba s příběhem

ERUTUF je hudební projekt doplněný o 3D animace, které jsou propojeny s originálním a společensky rozonujícím příběhem. Rido v něm organicky kombinuje taneční hudbu s filmovou výpravností. Překračuje tak hranici standardního koncertu i party a přichází s unikátním pojetím storytellingu.

„Mě vždycky filmy ke skládání hudby inspirovaly a bavilo mě, když skladba měla příběh. Proto mě napadla i tato myšlenka. Proč se limitovat formou taneční hudby, která je určená jen na party. My se rozhodli jít cestou, abychom tou hudbou mohli vyprávět příběh, a to od začátku do konce,“ říká k nápadu Rido. O vizuální složku se postaral Filip Hodas, který díky svému citu pro realističnost 3D grafiky vdechuje projektu další rozměr.

Projekt nese podtitul Journey to your future self a autoři v něm otevírají téma osobní seberealizace a cesty, která k ní vede. „Příběh je o hrdince, která aby našla správný směr svého života, vystoupí z komfortní zóny, jde do neznáma a musí čelit různým nástrahám, aby mohla naplnit svůj potenciál,“ odhaluje pozadí Rido a dodává: „Ten příběh rezonuje i s našimi vlastními. Existuje spousta talentovaných lidí, kteří se ale bojí udělat rozhodnutí do něčeho se pustit.“

Autoři

Pavel Ridoško aka RIDO dlouhodobě patří mezi špičku české drum’n’bass scény, věnuje se sound designu a občas skládá divadelní a filmovou hudbu. Za svoji kariéru spolupracoval s různými světovými i domácími labely a producenty.

Filip Hodas je převážně známý v zahraničí, kde prostřednictvím svého Instagram účtu, který má přes 500 tisíc sledujícíh, presentuje své designy. Kromě jiného také pracoval s Jeanem Michealem Jarrem na vizuálu pro jeho poslední album a turné nebo na reklamních kampaních pro společnosti, jako jsou adidas, Samsung nebo Apple.

ERUTUF vychází pod labelem RIDO music, který sám producent založil v září 2019.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí