Komiksový román Sabrina od Nicka Drnasa vyjde letos česky


Sabrina

Sabrina byla vůbec jako první komiks nominována na prestižní literární cenu Man Booker Prize. Příběh o tom, jak se za záhadných okolností ztratí mladá žena a co její zmizení v reálném i digitálním světě způsobí, byl mnohými recenzenty označen za nejlepší komiks roku 2018. Nyní poprvé bude v českém překladu. Kniha vyjde v říjnu 2019 a předobjednat ho lze již teď na Hithitu.

Pitva

Komiks Sabrina Nicka Drnasa nesmlouvavě pitvá náš novodobý sterilní svět, ve kterém se lidská komunikace zužuje na neosobní digitální interakci, kde internet poskytuje megafon i těm nejparanoidnějším hlasům a kde se naprosto rozpadá všeobecný společenský konsenzus. Díky tomu Sabrina získala nespočet pozitivních ohlasů od recenzentů i špiček v komiksovém oboru.

Jak již bylo zmiňováno, komiks Sabrina byl prvním komiksem nominovaným na prestižní literární cenu Man Booker Prize. Sice ji nevyhrál, ale přitáhl k Sabrině a komiksu obecně nebývalou pozornost v médiích.

Spisovatelka Zadie Smith o knize prohlásila, že jde o mistrovské dílo, které ji vyděsilo a zároveň se jí strašně líbilo. Komiksový výtvarník Adrian Tomine označil Sabrinu za pronikavou, mrazivou a naprosto nepředvídatelnou knihu. Komiksový tvůrce Chris Ware pak o ní uvádí: “Sabrina je opravdu zneklidňující čtení. Je to kniha, která opětuje váš pohled a podívá se vám přímo do očí.”

Přispějte

V českém překladu by kniha měla vyjít v říjnu 2019 pod nakladatelstvím Trystero. K tomu, aby se toto výjimečné komiksové dílo mohlo vydat v té nejlepší grafické podobě, v tuto chvíli schází již jen potřebné finance. Ty se nakladatelství snaží vybrat skrz sbírku na crowdfundingovém serveru Hithit.cz. Fanoušci si zde kromě samotné knihy za zvýhodněnou cenu mohou zakoupit i další atraktivní odměny, jako například předplatné dalších komiksů z dílny nakladatelství Trystera.

„Abychom mohli komiks vydat ve stejné úpravě, jakou skýtá originál, potřebujeme zaplatit nejen kvalitní tisk, ale také grafické “vícepráce”. To znamená úpravy několika fontů, překreslení mnoha nápisů, mailů, postů, komentářů, plus náročné úpravy bublin, kdy autor citlivě rámuje originální text. Budeme moc rádi za vaši pomoc, přispívat můžete až do 28. září,“ uzavírá Peter Penguid z nakladatelství Trystero.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí