Začal jsem hrát, protože mě baví, jak se lidi baví, říká PEPIS


Josef Kočí aka PEPIS je DJ a producent původem z Konice, který má na kontě několik akcí. Jedna z jeho posledních byl DJ set na after party po pražském koncertu Night Lovella. Přečtěte si rozhovor s ním.

Kdy a jak ses vlastně dostal k DJingu a hudbě jako takové?

K hudbě mě odmalička vedli doma, protože táta hrál v kapele a víceméně, když jsem byl menší, chodil jsem na klavír a do toho jsem hodně sportoval, konkrétně jsem dělal atletiku. Pamatuju si, že jednou ve druháku na výletě jsem si jeden večer stáhl takovou aplikaci na telefon, zapojil jsem to do repráků a zkoušel to. Další den už jsem měl v počítači virtual DJe a hodně mě to bavilo. Pak jsem v létě chodil na brigádu a za peníze z ní jsem si koupil první gramce s prvním mixem a začal jsem hrát normálně na vinyly.

Jak dlouho to děláš?

Zhruba od roku 2015, takže cca 4 roky.

Co považuješ za svůj největší úspěch ve své tvorbě?

Myslím, že jsem dosáhl toho, že momentálně si můžu vybírat, na jakých akcích budu hrát. Nehraju na žádných studentských parties, klasický klubový akce dávám už jen v Olomouci, jinak se snažím objíždět velký koncerty.

Co tě na hraní nejvíc baví?

Baví mě lidi. Začal jsem hrát, protože mě baví, jak se lidi baví.

Kdo tě aktuálně nejvíc baví z Česka a Slovenska? Ať už producent nebo rapper.

Co se týče producentů, tak mě hodně baví datboigetro, Kyle Junior a taky třeba Conspiracy Flat nebo Lost dělají super beaty. A kdybych měl říct nějaký MCs, tak určitě Milion+, Radikal Chef, BABYPOOL, Calin a poslední dobou Pridenyyy.

A co se týče zahraničí?

Zahraničních producentů mám oblíbených strašně moc, to bychom tady byli do zítra. Ale mezi moje největší favority patří Ronny J. A co se týče raperů, tak mě baví SAINt JHN a poslední dobou Lil Nas X. Hodně mě taky baví UK Grime a celkově jsem teď začal poslouchat spíš evropský rap, ať už Itálii, Německo nebo třeba Polsko.

Co právě teď nejvíc posloucháš?

Top album, co právě poslouchám, je Dominic Fike – Don´t Forget About Me, Demos, je to sice úplně mimo žánr, ale strašně mě to album baví.

Máš v plánu dělat i produkce?

Jestli hraju čtyři roky, tak produkci se snažím dělat zhruba tři roky, ale za mě je to složitější proces, co se týče porozumění zvuku a tak celkově. Za ty tři roky jsem udělal v podstatě jen jeden edit, ale teď vyjde moje první oficiální produkce Pridenyyymu na Vladko Weiss Freestyle plus jsem ještě produkoval nový track od Forgena  a to PHYb 002. Letos určitě čekejte další produkce, bude jich víc než dost.

Máš nějaký stanovený cíl, kterého bys chtěl v tvorbě dosáhnout?

V podstatě ne, nemám žádný limit, který by mi něco stanovoval, prostě se snažím pokaždé zlepšit, ať už se to týká čehokoliv.

Máš nějaký vzor nebo inspiraci?

Ovlivnilo mě určitě hodně producentů, ale pro mě je důležitý vzít si od každého z nich něco. Jestli mám být konkrétní, tak třeba Diplo je pro mě velká inspirace. Dál třeba 6ix9ine, který udělal hustou věc a prostě se prosadil, a každý, kdo se takto prosadí, je pro mne určitě velká inspirace.

V čem si myslíš, že se odlišuješ od ostatních DJs?

Nechci nikoho kategorizovat, ale přijde mi, že v klubech potkávám dva typy DJs, a to mladý lidi, kteří sice pouštějí new school, ale nemají žádné skills, a pak starý OGs Dje, kteří mají skills, ale nehrají hudbu, co hraji já. Já se snažím to nějak spojit, snažím se mít fresh sety a pořád je doplňovat a zároveň mít skills, aby ten set za něco stál.

Máš nějaké špatné zkušenosti s hraním?

Určitě se mi něco takového stalo mockrát, hlavně ze začátku, kdy jsem byl rád za každý hraní a bral jsem všechno. Ale nedávno jsem třeba hrál support Calinovi v Plzni a měl jsem problém se zvukařem, kterému jsem vysvětloval půl hodiny, jak mě má zapojit, a přitom to jsou věci, který by jako zvukař měl znát. Bohužel se to stává celkem často.

Viděl jsem, že jsi měl svůj set na Night Lovellovi, což je určitě velký jméno. Jak sis užil koncert a jaké pro tebe bylo hrát na takové akci?

Asi nejlepší na tom bylo to, že jsem s ním v podstatě strávil půl dne. Byl s námi dlouho v The Streets, kde jsem dělal zvuk k rozhovoru, celkově to byl strašně fajn týpek, se kterým sis v klidu pokecal. Koncert byl určitě skvělý, bylo to strašně dobře nazvučený a byla skvělá atmosféra. A pak vlastně byla after, kde jsem si zahrál b2b s jeho DJem, což bylo super.

Na jaké akci tě můžou čtenáři Banger.cz v nejbližší době vidět hrát?

V dubnu budu hrát určitě v Olomouci v klubu Belmondo a pak hraju 20. dubna na Rap Emotions v Brně a pak 18. května se Senseym, Barberem a Churaq Cliquem v Praze. Vidíme se!architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí