Tetování nemění kvality člověka, i potetovaný člověk může být doktor, říká taTerka


Teprve dvacetiletá Tereza alias taTerka alias @budetobolet z Olomouce se věnuje handpoke tetování a věnovat se tomu jen tak nepřestane. Je plně přesvědčená, že tetování je to, co ji naplňuje, a jednou to bude to, co ji bude naplno živit. Terka nám o sobě řekla pár věcí, takže pokud vás zajímá tetování, rozhodně nepřestávejte číst.

Jak ses k tetování dostala?

Vždycky jsem kolem sebe měla hodně kamarádů, kteří jsou buď tatéři nebo mají na sobě hodně tetování. Mě samotnou to vždycky bavilo a jednoho dne jsem zkusila v parku vytetovat malý srdíčko a od té doby jsem věděla, že se tomuhle chci věnovat.

Jak dlouho tetuješ?

Oficiálně čtyři měsíce, ale poprvé jsem tetovala před méně než rokem.

Pamatuješ si na první tetování, které jsi vytetovala?

Pamatuju. Dělala jsem dvěma holkám na bok ruky stejné znamení morseovkou.

Čeho by jsi v tomhle oboru chtěla dosáhnout?

Chtěla bych dosáhnout toho, aby byl zájem přímo o moje práce a moje návrhy. Abych mohla jezdit na Tattoo Convention i do jiných zemí, protože to vám dá strašně moc. Ale hlavně jednoduše chci, aby lidi bavila moje tvorba.

Co tě na tetování nejvíc baví?

Mě na tom asi nejvíc baví, že na někom zanecháváš svůj odkaz, který tam zůstane do konce života. Jsem hrozná puntičkářka, baví mě dávat tečku po tečce, dokud to nebude úplně dokonalý, baví mě ten postup celého tetování.

Odmítla jsi nějaký návrh, nebo je nějaký návrh, který bys nevytetovala?

Jednou jsem odmítla tribal na rameno, tribaly dělat prostě nechci. A asi bych nevytetovala nenávistné motivy, nebo něco, co sama neuznávám, nerespektuji nebo k tomu mám vysloveně odpor.

Nechávají lidi návrhy na tobě nebo mají vlastní?

Jak kdy, někdy přijdou jen s představou a já se tu představu snažím vystihnout svou fantazií. Někdy řeknou, co má jejich kérka znamenat a já jim to navrhnu. Když přijdou rovnou s návrhem, tak zkusím udělat malé změny nebo změnit detaily, protože nechci dělat věci, co dělal někdo přede mnou, i když dnes je dost těžké být originální.

Myslíš, že jsi ve fázi, kdy tě tetování může živit?

Já už se do takové fáze v podstatě dostávám. Mám k tetování ještě jednu brigádu, ale jinak skoro každý den tetuju.

Máš nějaké oblíbené tetování, které jsi tetovala?

Nejvíc mě za poslední dobu bavilo tetovat motiv Vietnamce, který vypadal, jak kdyby ho dělalo pětileté dítě. Kreslila jsem to totiž na mobilu prstem, ale hrozně mě to bavilo. Celkově mě baví proces toho tetování. Jak to někdy spontánně vzniká a jak se seznamuju s tím člověkem.

Máš nějaký tetovací vzor?

To se úplně říct nedá, pozoruju hodně tatérů a jejich tvorbu nebo práci, ale konkrétní vzor říct úplně nedokážu. Nechtěla bych být jako někdo konkrétní, chci být originální a sama sebou. Ale hodně mě třeba baví kluci ze studia TX5 –  Jacob a Saimon.

Co říkají doma na to, že tetuješ? Mají od tebe třeba rodiče tetování?

Rodiče moc v lásce tetování nemají, ale poslední dobou mě máma začala trochu podporovat. Oba se smířili s tím, že to prostě nezmění. Tetování ode mě nemají, ale kdo ví, třeba jednou…

Máš nějaký vzkaz pro lidi, kteří se bojí tetování nebo se jdou tetovat poprvé?

Hlavně se nebát. Nejen tetování ale taky názorů ostatních. Názor společnosti vás nemůže omezovat, je to vaše rozhodnutí, vaše tělo a vaše kůže. Tetování nemění kvality člověka, i potetovaný člověk může být doktor. Jsem ráda, že tento názor se konečně posunul někam dál a lidi si na to konečně začínají zvykat. Určitě sledujte můj instagram @budetobolet a nebojte, bolet to nebude.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli