Zajímavosti ze světa filmu: Pulp Fiction


Pulp Fiction

V pořadí již třetí díl tohoto seriálu a opět se jedná o jeden z kultovních filmů, klasiku klasik – Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Tento snímek je z roku 1994, ale dodnes je považován za film, který byste minimálně jednou v životě měli vidět. Pochází z dílny režiséra Quentina Tarantina,což většinou značí kvalitu. I kolem tohoto filmu se událo spoustu zajímavých faktů a událostí, které stojí za to si přečíst.

Oblíbený mezi gangy

Film byl velmi oblíbený i mezi americkými gangy. Členové gangu se snažili napodobovat zajímavý styl střelby s pootočeným zápěstím, jenže kvůli tomu nebyli schopni nikdy přesně trefit cíl. Stávalo se tak, že většinou svou oběť jen zranili.

Tarantinova úchylka

I jako v několika dalších Tarantinových filmech, tak i v tomto je možné si všimnout několika detailních záběrů na ženská chodidla. Tarantino má totiž sexuální úchylku na ženské nohy.

Čtvrtlibrák se sýrem

Slavná scéna, kdy je zmíněn čtvrtlibrák se sýrem, vznikla náhodou. Tarantino si šel dát jídlo do McDonaldu v Paříži a přišlo mu skvělé, jak Francouzi nazvali čtvrtlibrák – Hamburger Royale. Jméno si okamžitě zapsal, aby ho neopomněl ve scénáři.

Kufřík

Obsah tajuplného kufříku není ve filmu nikdy pořádně objasněn. Začaly proto vznikat různé konspirační teorie, co se v kufříku nachází – jednou z nich bylo, že tam je duše Marcella Wallace. Ve skutečnosti tam byly žárovka a baterky.

Hodiny

Všechny hodiny, které můžete ve filmu vidět, jsou nastaveny na čas 4:20.

F*ck

Slovo f*ck a jeho odvozeniny se ve filmu objeví celkem 265krát.

Uma Thurman

Uma Thurman ztvárnila roli Mii Wallace. Ovšem nejdříve tuto roli odmítla, přijala ji až poté, co jí Tarantino přečetl celý scénář do telefonu.

Zlatá Palma

Quentin Tarantino prohlásil, že pokud by v jeho domě hořelo a mohl by si s sebou vzít jen jedinou věc, bylo by to ocenění Zlatá Palma, kterou získal za Pulp Fiction na filmovém festivalu v Cannes.

Kurt Cobain & Courtney Love

Quentin Tarantino chtěl, aby si v Pulp Fiction zahrála i tato dvojice, protože věděl, že Kurt Cobain, frontman skupiny Nirvana, je velký fanda jeho filmů. Z tohoto nápadu bohužel nakonec sešlo. Fakt škoda!

Red Apple

Bruce Willis, který si zahrál roli Butche, kouří ve filmu cigarety s názvem Red Apple, které jsou pouze fiktivní značkou. Tarantino uvedl, že nebude dělat reklamu žádným skutečným cigaretám. Tato značka se objevuje i v jeho několika dalších filmech.

Kultovní scénka

Scéna na začátku filmu, kdy John Travolta a Samuel L. Jackson jedou v autě, se stala jednou z nejkultovnějších, ale také nejparodovanějších scének celé filmové historie. Tarantino k tomu řekl, že je to normální scéna, kdy jednoduše jedou dva chlapi do práce.

Odkaz za odkazem

Ve filmu se objevuje hned několik odkazů na Tarantinovy vlastní filmy a taky na jeho oblíbené snímky od jiných tvůrců. Například věta: “Já si jdu teď napudrovat nos,” kterou pronese Mia Wallace, je odkazem na snímek Zjizvená tvář, kde podobná věta zazněla. A známá je taky klasická scéna z kufru auta, kterou Tarantino používá snad téměř ve všech svých filmech.

Župan

O županu, který má na sobě Jimmie, kterého ztvárnil sám Quentin Tarantino, sám Tarantino tvrdil, že v něm dělal úplně všechno včetně masturbace. Tohle jsme možná nechtěli vědět.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě