Fotbalisté Portugalska si z Mistrovství Evropy přivezli domů první titul v historii

Fotbalistům Portugalska se poprvé v historii podařilo získat titul Mistrů Evropy. Ve finále dokázali zdolat domácí Francii 1:0 po prodloužení díky gólu střídajícího Édera. Přitom to pro Portugalsko nevypadalo vůbec dobře, protože skoro celý zápas hráli bez své největší opory Cristiana Ronalda, který musel opustit hřiště na nosítkách.

Portugalcům se tedy i bez své největší opory podařilo získat historicky první zlato z Mistrovství Evropy či Mistrovství světa. Bylo to jejich druhé finále Eura. V roce 2004 na domácí půdě podlehli Řecku 0:1. Francie naopak ve svém třetím finále Eura poprvé prohrála a nezískala tak třetí zlato, čímž by vyrovnala dosud nejúspěšnější země Německo a Španělsko.

Střelcem rozhodující branky se stal náhradník Éder, který na turnaji naskakoval pouze na poslední minuty a nikdy se výrazněji do statistik nezapsal. Na poslední minuty naskočil i ve finále, jenže tam se z něj stal hrdina Portugalska. Nejdůležitější moment jeho dosavadní kariéry přišel ve 109 minutě. Hráč Lille převzal míč daleko od branky, ale po individuální akci se dostal až k vápnu. Na hranici velkého vápna se rozhodl vystřelit a povedlo se! Francouzský brankář Lloris se sice natahoval jak mohl, ale míč skončil přesně u tyče.

“Byl to naprosto úžasný moment. Myslím, že si titul zasloužíme za tvrdou práci, kterou jsme předvedli. Portugalsko čekalo na titul dlouho a teď se konečně dočkalo,” řekl po utkání střelec rozhodující branky.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli