Perušič se Schweinerem: Druhé místo v Ostravě je jenom začátek

Ondřej Perušič a David Schweiner

Nejlepší mužský český beach volejbalový pár současnosti, Ondřej Perušič a David Schweiner, má za sebou nejlepší víkend dosavadní kariéry. V nabitém turnaji světové série v Ostravě nestačili pouze na světové jedničky z Norska. „Na cestě k olympijskému snu jsme i přes skvělý výsledek stále na začátku,“ shodují se.

Poděkování publiku

Cestu turnajem mezi vyhaslými vysokými pecemi si Perušič se Schweinerem proklestili ve čtyřech zápasech, kde porazili i papírově lepší soupeře. Například polskou dvojici Fijalek – Bryl, kteří padli za oběť postupu české dvojce ve semifinále. Následný ambiciózní nástup do finále proti světovým jedničkám Adreasi Molovi a Christianu Sørumovi dal domácím fanouškům na moment víru ve fantastické vítězství. Po prvním setu se Češi po stavu 21:17 ujali vedení. Světové jedničky ale dokázali odpovědět a druhý set ovládli poměrem 21:15. V rozhodujícím tiebreaku nakonec zvítězili poměrem 15:10.

Oporu pro nervy drásající cestu domácím turnajem, našli čeští borci v především hledišti. „Diváci vytvořili výbornou atmosféru. Za jejich podporu bychom jim společně rádi složili velký dík, stejně jako našim partnerům OIG Power a Českému volejbalu,“ hodnotí atmosféru turnaje ze svého pohledu Schweiner.

Tohle je jen začátek

I přes prohrané finále však pokořili čeští beach volejbalisté další důležitý milník na své cestě k Tokiu 2020. Druhým místem na čtyřhvězdičkovém turnaji v neděli v Ostravě vylepšili prozatímní dvě devátá místa ze stejně hodnocených jarních mítinků v Brazílii a Nizozemsku.

V samotné nominaci na Hry jsou však na samém začátku. „Nesmírně si vážíme výsledku a předvedené hry před neuvěřitelným domácím publikem. Nikdo, kdo proti nám nastoupil, to neměl jednoduché. Nicméně je třeba se koukat dopředu. Stříbro bereme jako super výsledek do olympijské kvalifikace, a hlavně velkou motivaci do další práce a trénování. Body získané v Ostravě nám pomohou k lepšímu nasazení právě k důležitým turnajům v létě, kde je ve hře opravdu velká dávka bodů. Jinak řečeno, teď teprve začíná ten pravý boj,“ komentovali význam výsledku z dlouhodobého hlediska Perušič se Schweinerem.

Přetlak

Uchlácholení se nedělním výsledkem by tak bylo pro největší naději českého zástupu v olympijském turnaji v Tokiu velkou chybou. Kritéria jsou tvrdá a na 15 nominačních míst je velký přetlak.

„Kluci udělali další super výsledek, který jim pomůže v nominaci na Tokio. Na to, aby měli nominaci jistou, budou muset ještě bojovat a pravidelně se umisťovat mezi nejlepší čtveřicí,vysvětlil význam výsledku Martin Lébl, bývalý český reprezentant a majitel hráčské agentury SportFin.

Ondřej Perušič a David Schweiner
Foto: Official

Léto ve znamení Mistrovství světa

Při pohledu do kalendáře je ihned jasné, proč je fantastický výsledek z Ostravy pro oba pouhým začátkem. „Tento týden odtrénujeme v Praze v našem domovském areálu Beachklubu Strahov, o víkendu už se přesouváme na další čtyř hvězdičkový turnaj se Varšavě, na který navazuje asi nejdůležitější turnaj sezóny, Mistrovství světa v Hamburku, kam se nám podařilo kvalifikovat. Poté se roztáčí kolotoč světových čtyř a pěti hvězd po Evropě. Po MS nás čeká Gstaad, Espinho, major ve Vídni nebo Mistrovství Evropy v Moskvě,“ vysvětluje další kroky Perušič, které společně s parťákem a s italským trenérem Andreou Tomatisem absolvují v následujících měsících. Body, které na všech mítincích získají, jsou klíčové do žebříčku olympijské nominace.

Ta pro beach volejbalový turnaj otevře celkem 21 míst. V plném proudu je od září 2018 a končit bude v červnu 2020. Nominováno bude prvních 15 týmů rankingu k datu 18. června 2020, pětici míst doplní kontinentální turnaj. Poslední místo obsadí tým pořádající země.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO