Novinky z Jižního Tyrolska aneb tipy, kam vyrazit


sýr

Biatlonisté se vydali do Anterselvy z Ridnaun

Nejen Anterselva/Antholz ve údolí Pustertal/Val Pusteria, kde už 13. února startuje mistrovství světa, ale také Ridnaun/Ridanna nabízí biatlonistům skvělé podmínky. Leží v táhlém údolí ve výšce 1342 metrů a před devíti lety se tu konal evropský šampionát. A pochází ridnaunská obryně Maria Fassnauerová, žena, která vyrostla do výšky 228 cm a stala se cirkusovou atrakcí počátku minulého století.

San Candido / Innichen dýchá historií

Historické město San Candido/Innichen slaví 1250 let existence. Půvabné sídlo Innichenského opatství na řece Drávě v údolí Pustertal nabízí úchvatné pohledy na jižní stranu Dolomit. Lyžovačku můžete zahájit na sjezdovce, kde sbíral triumfy skikrosový šampion Tomáš Kraus. Jen o kus dál leží resort 3 Zinnen Dolomiten/3 Cime Dolomiti, a nedaleko i nejznámější Kronplatz. Oba patří do Dolomiti Superski. Každoročně se zde koná i mezinárodní sněhový festival.

Nejstarší svatební festival

Egetmannova svatba v Tramínu/Termeno, jež dalo jméno proslulému druhu vína, je nejstarším festivalem v alpském regionu. Jeho historie sahá až do roku 1591. O masopustním úterý tady celá ta léta vždy v sudém roce Hansl Egetmann slaví svoji svatbu karnevalem – divadlem, symbolizujícím setkání světla a temnoty, boha a ďábla, příchod jara a plodnosti. Letos ji zvuk trumpety vyhlásí 25. února ve 13 hodin. Slavnost už je na čekací listině kulturního dědictví UNESCO.

Haflingští koně v noční akci

Skijöring za světla loučí, vzpínající se oři, vlající hřívy, ekvilibrističtí lyžníci… To je večerní show nedaleko Merana ve Falzebenu/Avelengu. V místě, kde vyšlechtili koně, vyznačující se mimořádnou silou a odolností, nutnou pro práci právě v horách. Závodí tu šestnáct trojic – kůň, jezdec a lyžař v barvách partnerských hotelů z okolí. Klání vypukne 27. února v devět večer, podávají se horké nápoje a vyhrává muzika, představí se i místní hasiči nebo lyžařští učitelé. Zkrátka party, jak má být.

Sýromilci všech zemí, těšte se!

Sýrový trh v Campo Tures/Sand in Taufers nedaleko Brunecka přitahuje už léta vyznavače sýrů z celého světa. Každé dva roky se tu koná Mezinárodní sýrový festival, kde se představuje řada unikátních pochoutek na ochutnání i na prodej, a k nim se tu podává množství dalších regionálních specialit – čokolády, jogurty, džemy, oleje, kávy a další. Letošní v pořadí 14. ročník setkání všech sýromilců připadne na 13. až 15. března.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí