Nová VR appka. Naučte se odpočívat mimo realitu


Guided Meditation VR

Nemůžete si dovolit cestovat na druhou stranu planety kvůli nedostatku času, finančních prostředků nebo z jakýchkoli jiných důvodů? Potřebujete ale na chvíli vypnout a přenést se do oázy klidu a pohody? A co takhle dostat se během několika málo okamžiků do klidných japonských zahrad, poslouchat zpěv exotických ptáků a užívat si příjemné sluneční paprsky? S novou appkou virtuální reality se vám to může splnit!

Guided Meditation VR, jak se nová aplikace jmenuje, vám pomůže uniknout do jednoho z více než třiceti jedinečných prostředí a více než čtyři sta meditačních míst. Stačí vám k tomu pouze vlastnit speciální brýle, vybrat si hudbu a průvodce, který vás provede reálnými místy velmi uklidňujícím hlasem, a to je všechno. Naopak strach z létání a cestovní pas můžete nechat hezky ladem. No nezní to snově?

Realita, nebo virtuální realita?

Virtuální realita přináší ale mnohem víc než jen zobrazení reálného místa. Příkladem může být místo Hanna Valley v Japonsku. Kdybyste se do něj vydali na dovolenou, může vás potkat řada nástrah, například v podobě jazykové bariéry nebo komářích štípanců. Navíc se můžete velmi snadno ztratit v bambusovém háji.

Co naopak s VR nezažijete, je chuť tradičních jídel, jako japonský ramen nebo vůně přírody. Ve virtuální realitě si ale projdete starobylou vesnici, podíváte se do klidných lesů, zažijete mírný svěží déšť u laguny, a to za doprovodu uklidňujícího meditačního hlasu, který vám dopomůže k naprostému uvolnění a zmírnění nahromaděného stresu.

Co tam máme dál?

V rámci nové aplikace máte navíc k dispozici více než patnáct hodin bezplatných meditačních sezení a relaxaci. Naučit se můžete také řadu starobylých meditačních praktik. Vše lze modifikovat dle vlastních potřeb a aktuálního psychického rozpoložení. Je libo příjemná hudba? Žádný problém. Nechcete právě poslouchat vůbec nic? Jednoduše si můžete hudbu vypnout. Rovněž bezplatné jsou také aktualizace, a tak se nemusíte bát, že byste přišli o nejnovější verzi appky.

Aplikace v praxi funguje jako relaxační pobyt pro váš mozek. Stačí si jen najít klidné místo, příjemně se uvelebit, nasadit si brýle a nechat se unášet příjemnou atmosférou aplikace.

Jaké zařízení potřebujete?

Abyste se mohli přenést do světa meditace, klidu a relaxace, budete potřebovat speciální brýle. V případě Guided Meditation VR jsou to brýle HTC Vive, Gear VR, Oculus Rift, Oculus Go nebo Windows Mixed Reality HMD.

Aplikace je určena pro všechny tyto brýle a pro každé z nich je vytvořen jedinečný software. Instalace aplikace je k dispozici na jejích webových stránkách, a to pro každý typ brýlí zvlášť. Je to snadné.

Kde s VR relaxovat?

Neexistuje univerzální rada na nejlepší místo pro relaxaci. Aplikace Guided Meditation VR je vyvinuta tak, aby vám zpříjemnila chvíle, ať už jste kdekoli. Přenést se do deštného pralesa můžete klidně o pauze v práci nebo v pohodlí domova. Ideálně tam, kde vás nemá šanci kdokoli nebo cokoli rušit, kde jste pouze vy a žádné jiné vjemy, které by vás vyrušily během chvil vašeho odpočinku.

Pokud vás zajímá, na jaká místa se s VR v rámci této jedinečné aplikace vydáte, můžete se podívat na následující video:


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli