Ve Finsku postavili nový hotel, ze kterého můžete sledovat polární záři

Glass Resort

Také patříte mezi ty, kteří sní odmala o tom, že jednou na vlastní oči spatří polární záři, ale od takových nápadů vás vždycky vytrhne skutečnost, že byste se museli vydat do míst, která jsou pokrytá sněhem a ledem a že byste po cestě tak akorát tak někde umrzli nebo byste při svém štěstí žádnou záři neviděli? Tak teď můžete být svému snu o kousek blíž. Ve Finsku totiž otevřeli hotel, ve kterém můžete tuhle parádu vyhlížet z tepla luxusního hotelového pokojíku.

Polární záře je výsledkem působení slunečních erupcí, kdy „sluneční vítr“ (protony, elektrony a jádra atomů hélia) proudí nekonečným prostorem a je přitahován magnetickým polem Země. Proto je vidět pouze v oblastech magnetických pólů. Výsledkem jsou pak ohromující světelné efekty, které mají nejčastěji zelenou barvu, ale výjimkou není ani fialová nebo namodralá barva. Velmi vzácně může být polární záře zbarvena také do červené barvy.

Show jako z pohádky

V Laponsku nedávno otevřeli zcela unikátní hotel. Glass Resort se skládá z řady dřevěných domků s obřími prosklenými střechami, díky kterým můžete pozorovat zimní noční oblohu a při troše štěstí také spatřit unikátní přírodní světelnou show, kterou tady každoročně zimní obloha vykouzlí.

Hotel navrhlo studio Void Architecture společně s finským výrobcem dřevěných domů Honkatolot. Najdete tady čtrnáct roztomilých domků, které se od klasických chatiček nebo bungalovů liší právě svou nevšední střechou. Strop každého z domků je navržen speciálně pro účely sledování noční oblohy, na kterou se můžete dívat téměř odkudkoli z místnosti, takže vám polární záře nemá šanci uniknout.

Polární záři můžete sledovat z vířivky nebo vyhřáté postele

Domy připomínají iglú, kterými se stavitelé také nechali inspirovat. Architektům se i přes zachování tradičního stylu podařilo vytvořit zcela ojedinělé moderní stavby.

Každý dům má okolo čtyřiceti metrů čtverečních a najdete v něm plnohodnotnou kuchyň, obývací pokoj, saunu i skvostnou vířivku. Ta je pro umocnění dokonalé romantické atmosféry umístěna přímo před domkem.

Jedno „iglú“ pojme i čtyři osoby, a tak se sem můžete za tou nádhernou podívanou vydat klidně s partou kamarádek nebo třeba ve dvou párech. To už je jen na vás, s kým se rozhodnete tenhle nevšední zážitek sdílet.

Jaké jsou ty nejlepší podmínky?

Hotel je otevřený pouze v zimě a poslední návštěvníci se sem mohou vydat zhruba do poloviny dubna. Resort pak znovu ožívá na začátku září.

Právě v tomto období je vidět polární záře také nejlépe. Předpokladem pro sledování této úchvatné hry vesmírné energie je samozřejmě jasná obloha bez atmosférické oblačnosti a naprostá tma.

Na kolik vás to přijde?

Je jasné, že každá sranda něco stojí. Ale tohle asi zažijete jednou za život. Takže jestli se chystáte na opravdu jedinečné líbánky nebo si prostě přejete splnit svůj dlouholetý sen, stojí to za to.

Noc pro dva v tomhle skleněném sněhovém království vyjde na 620 dolarů. Kdybyste přece jen polární záři neviděli, určitě nebudete peněz litovat. Okolní příroda a celková pohádková atmosféra bude určitě nezapomenutelným zážitkem i tak.
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě