Máte už dost reality? Pak zkuste virtuální nebo rozšířenou realitu, jako my


Znáte rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou? Zajímají vás nové technologie a chcete se dozvědět, kde všude a jak můžete virtuální nebo rozšířenou realitu využít? Na to všechno vám odpovíme v rozhovoru s majitelkou společnosti Rebel & Glory, Gabrielou Tessing.

Firma se zabývá rozšířenou a virtuální realitou v kontextu praktického uplatnění – a to většinou tam, kde práce v reálném prostředí není možná. Buď takové prostředí ještě neexistuje a pomocí těchto technologií se do něj můžete podívat již předem, nebo by byla práce v něm nebezpečná – například při objevování nových metod operací v medicínském prostředí. Využívá to ale i armáda nebo policie.

Rebel & Glory má zkušenosti s projekty v oblasti urbanistické studie, projektování prodejní haly nebo designu prodejny nebo prostoru foodcourtu v obchodním centru.

Další využití této technologie

Vzdělávání a trénink – nejlépe se člověk učí názornou ukázkou. Tam, kde jen slova nestačí, může tato realita studenty aktivně zapojit a pomůže jim osvojit si znalosti a dovednosti v jednotlivých oblastech.

Zdravotnictví – virtuální a rozšířená realita umožní levný výcvik a simulaci ještě předtím, než dojde k samotnému zásahu v reálném životě. Díky těmto technologiím tak lze omezit riziko nekvalifikovaného zásahu a zároveň odhalit možné komplikace.

Terapie – tato realita se velmi dobře osvědčila při léčbě různých psychických poruch, jako je například strach z výšek, strach z létání nebo interakce s lidmi, deprese nebo léčba závislostí. Technologie umožní vystavit pacienty různým situacím z reálného života, monitorovat jejich reakce a korigovat intenzitu prožitku bez toho, aby byli pacienti vystaveni jakémukoli nežádoucímu riziku.

Podívejte se na naše video o virtuální realitě:


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli