Nejlepší freeskieři a snowboardisté Evropy míří do Livigna. Co tam?


Mottolino

Snowpark Mottolino, který se řadí k nejlepším v Evropě, zažije dvojitou porci adrenalinových závodů ve freestylu. Poprvé v historii se zde v jednom týdnu sejdou dva světy – lyžování a snowboarding, které spojuje láska ke svobodě a zábava.

V posledních březnových dnech se freeskieři utkají v závodech FIS Evropského poháru a osahají si, jak by mohla vypadat potenciální olympijská trať. Livigno je totiž žhavým kandidátem na pořadatele disciplín ve freestylu na ZOH v roce 2026.

Poprvé v historii

Pondělí 25. a úterý 26. března bude patřit lyžařským závodům Evropského poháru ve freestylu v ženské i mužské kategorii. Top freeskieři se na speciálních twin lyžích opět postaví na start tratě, která je známá svou technickou vyspělostí a skvělými podmínkami pro freestylové lyžování. Na 800metrové trati, vybavené neuvěřitelným počtem překážek, tak dostanou možnost předvést své nejlepší triky a adrenalinové skoky.

Od čtvrtka 28. do pátku 29. si Mottolino Snowpark přivlastní snowboardisté. Ti se tu poprvé v historii postaví na start rovněž Evropského poháru ve freestylu – dychtivě očekávaných závodů roku ve slopestylu, jež se v oblasti Malého Tibetu tento rok pojedou. Medailové ceremoniály obou závodů proběhnou jako tradičně v baru Kosmo.

Rekapitulace

Snowpark Mottolino každý rok upevňuje svou pozici mezi nejlepšími snowparky v Evropě. Zásluhu na tom mají především jeho designeři, kteří bez ustání vylepšují jeho vybavení překážkami a originálními skoky. Najdeme jich zde více jak 60 a jsou rozděleny podle náročnosti od S po XL, proto si tu na své přijdou jak úplní začátečníci, tak ostřílení jezdci. Jako jeden z mála evropských snowparků navíc disponuje tzv. dopadovým airbagem.

Jak to vypadalo na loňském Evropském poháru, se můžete podívat zde:


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli