Livigno opět poráží velká lyžařská střediska. Co si pro nás letos přichystalo?


Livigno

Livigno podruhé v řadě nenašlo mezi zimními resorty z Itálie, Rakouska, Švýcarska a Německa konkurenci a stalo se nejlepším lyžařským střediskem pro rok 2019. Pomohly k tomu i novinky jako skibus zdarma, lekce biatlonu či 3D mapa s panoramatickou webkamerou. A to není všechno. Přesvědčte se, proč Livignu nelze odolat a proč by mu slušely olympijské kruhy.

Více zábavy s úsporou času

Po loňském vítězství i letos Livigno v on-line soutěži Go4ski.com potvrdilo svou pozici mezi top evropskými lyžařskými destinacemi. Oblast malého Tibetu je totiž doslova lyžařským rájem, který myslí jak na milovníky rychlých svahů, freestylu či běžeckého lyžování, tak i na rodiny s dětmi. Skiareály Mottolino a Carrosello 3000 dohromady disponují 115 kilometry sjzdovek všech úrovní. V obou resortech nechybí snowparky s překážkami a skoky, lyžařské školy a progam pro nejmenší, kteří se se sněhem teprve seznamují.

Díky některým novinkám, které v Livignu přichystali na rok 2019, si pobyt užijete ještě mnohem více. S novým rokem se spustily dvě nové lanovky Yepi a mezi areály Mottolino a Carrosello 3000 jezdí skibus zdarma Easy Link, který vás na druhou stranu údolí převeze za 10 minut.

Nadšenci do biatlonu si jistě nenechají ujít příležitost absolvovat lekce se zkušenými instruktory v biatlonové aréně, která doposud byla veřejnosti uzavřena. Jedinečná možnost, jak zažít na trati to, co třeba Markéta Davidová nebo Dorothea Wiererová.

Informace na jedno kliknutí

Orientovat se v nabídce skiareálů nebylo nikdy snazší. Na vylepšené webové stránce livigno.eu najdete nově 360° panoramatickou webkameru, která vám zprostředkuje reálný obázek počasí a sněhových podmínek.

Užitečnou novinkou je 3D mapa, díky jejíž grafice si budete připadat, že se nacházíte přímo na sjezdovce. Mapa je skvělým pomocníkem nejen při plánování lyžařského zážitku, ale poskytuje informace pro horolezce a o trasách pro běžecké lyžování či sněžnice a zajímavých místech, která by byla škoda minout.

Akce plné slev

Pokud si chcete užít zimní dovolenou bez stresu ze stavu peněženky, sledujte tradiční akce. Jednou z nich je rodinami oblíbený Family week, který do konce sezóny proběhne od 23. do 30. 3. 2019 se skipassem a ubytováním v hotelu (15% sleva v apartmánu) pro jedno dítě do 12 let zdarma a dalšími výraznými slevami.

Druhou je pak možnost získat skipass zdarma v období od 6. do 28. 4. při ubytování na 4 noci v hotelu nebo 7 nocí v apartmánu. Teď už vám nic nebrání v tom, abyste podlehli vyhlášené gastronomii, poznali okolí na fatbicích či sněžném skútru nebo se zrelaxovali ve wellnes centru Aquagranda Active You, kde otevřeli nové muzeum historie lyží s více než 150 exponáty.

Livigno pod olympijskými kruhy

Itálie se uchází o pořadatelství zimních olympijských her v roce 2026 a Livigno je střediskem, kde by se mohly konat závody ve freestylu a na snowboardu. Do karet mu hrají ideální a stabilní sněhové podmínky, slunečné počasí a prvotřídní sjezdovky.

Už teď v něm dýchá předolympijská atmosféra. Už balíte?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli