10 tipů, kvůli kterým vyrazíte do Livigna (i s dětmi)


Vybrat zimní dovolenou, aby se na ní bavili jak dospělí, tak děti, dá zabrat. Jen ovšem do chvíle, než objevíte Livigno. Italská zimní metropole nabízí rodinám s dětmi ideální podmínky a zázemí, na které si velmi rychle zvyknete. Upravené sjezdovky ozářené sluncem, lyžařské školy, ubytování rodinám uzpůsobené na míru, spousta zábavy a poznávání. Přesvědčte se s našimi tipy.

1. Nižší náklady s Family Weekem

Zimní dovolená s dětmi dokáže pořádně provětrat peněženku. Se speciální akcí Family Week Kids go Free rodinné finance tolik nezatížíte. Přijeďte do Livigna v týdnu od 26. 1. do 2. 2. nebo od 23. do 30. 3. a při ubytování dvou dospělých osob získá jedno dítě do 12 let zcela zdarma ubytování v hotelu (v apartmánu 15% slevu), zapůjčení vybavení i lyžařskou školu a každé další dítě narozené před rokem 2007 následně 50% slevu z běžných cen. A do aquaparku Aquagranda můžete jít zdarma až se třemi dětmi najednou.

2. Lyžařské školy se Skipassem zdarma

Livigno je ideálním místem, kde vaše děti naučí mít lyže rády. Mají tam tým s více než 150 profesionálních instruktorů v lyžařské škole. Kompletní vybavení od helmy přes přeskáče po lyže nemusíte řešit předem, dá se tam jednoduše zapůjčit. Na všechny vleky navíc děti do 8 let získají při dvou platících dospělích Skipass zdarma.

3. Aktivity napěchované adrenalinem

V Malém Tibetu, jak se Livignu říká, dobře ví, že děti se vedle výuky potřebují také bavit, proto je pro ně v horní části sjezdovky Carosello 3000 přichystána i speciální závodní dráha Boarder Zoo se širokými zatáčkami lemovaná siluetami zvířat, která v Livignu žijí. Na sněhu se děti pořádně vyblbnou i díky 100 metrů dlouhé sáňkařské dráze a ty, které mají rády špetku adrenalinu, si nenechají ujít Tubing slope – sjíždění z kopce na speciálních nafukovacích kruzích.

4. Dětský klub Lupigno plný zábavy a her

Pro děti do 3 let je určen dětský klub Lupigno se stejnojmenným maskotem, který jim dělá společnost na sjezdovkách s prolézačkami a závodních drahách. Při nepřízni počasí a pro dobytí energie slouží krytý areál, kde si děti mohou sníst svačinu, odpočinout si a animátoři je zabaví hrami a soutěžemi.

5. Mottolino s pomocníkem Yepim

Novinkou části Mottolino Fun Mountain je šestisedačková lanovka vybavená bezpečnostními prvky a pojízdným pásem, který se automaticky přizpůsobí výšce dítěte a umožní bezproblémový výstup. K areálu patří i sjezdovka, na které si malí lyžaři mohou zajezdit s maskotem Yepim. A o děti od 3 do 7 let (mladší s doprovodem) se zdarma postarají v dětském klubu, který je součástí občerstvovací zóny na M‘eating Point Mottolino.

6. Sportovní vyžití i mimo sjezdovky

Livigno vás nenadchne pouze jako lyžaře. S dětmi můžete zažít nejedno dobrodružství i při poznávání okolí městečka. Vyrazte prozkoumávat krajinu v koňském sedle, na skútru či sněžnicích. Šlápnout můžete i do fat biků, které jsou k dispozici i v dětské velikosti. Nebo si půjčte a za fat bike zapojte Charriot, vozítko pro malé děti, a můžete vyrazit. Nadšenci do biatlonu si jistě nenechají ujít možnost být vyškolenými instruktory zasvěceni do tajemství tohoto populárního sportu.

7. Relaxace i dovádění ve vodě

Aquapark Aquagranda Active You nabízí nepřeberné množství vodní zábavy i relax pro celou rodinu. Můžete se nechat hýčkat v tureckých lázních, výřivkách, saunách, v bazénu se slanou vodou a společně s dětmi se vydovádět v části Slide and Fun, která je plná skluzavek a tobogánů. Navíc se tu nachází dětský bazének, magický hrad a rodiče mohou využít i služby baby sitting.

8. Hotely a apartmány ušité rodinám na míru

Livigno vítá rodiny s dětmi s otevřenou náručí, a proto se o ně chce postarat nejen na svahu, ale i mimo něj. Funguje tu proto síť hotelů a apartmánů, které nabízí řadu služeb rodinám ušitým přímo na míru. Vedle běžných služeb rodiče ocení baby sitting, dětského lékaře, prádelnu, hřiště, půjčovnu kočárků, kol s dětskými sedačkami či sáněmi a dětským jídelním menu.

9. Slunce po celý rok

Livigno ležící ve výšce 1816 metrů nad mořem je oblíbeným lyžařským střediskem nejen díky stabilní sněhové nadílce a perfektně upraveným 115 kilometrům sjezdovek, ale i pro své slunné počasí, které tu zažijete až 300 dní v roce. Odpadá tak nejistota, že na vaší vytoužené dovolené, na kterou jste se s dětmi tolik těšili, budete čelit nepřízni počasí.

10. Kouzlo zdejší gastronomie

Kde jinde dětem dopřát jejich milovanou pizzu nebo špagety než v Itálii. Livignská kuchyně je navíc ovlivněna sousedním Švýcarskem a voní po bylinkách, sušeném masu a sýru. Určitě vyzkoušejte bresaolu – toto legendární sušené maso kraluje všem delikatesám a narazíte na něj na každém rohu. A pokud máte rádi zmrzlinu a mléčné nápoje, zavítejte do mlékárny Latteria do Livigno, kde se nejen dobře najíte, ale koupíte zde i místní sýry, máslo či ochucenou syrováku.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli