Nazí trosečníci čelí velké výzvě – musí přežít v divočině 21 dní úplně sami!


V populární sérii Nazí a vystrašení byli protagonisté ve dvojicích a ve skupinách vysazeni do nejodlehlejších oblastí světa, aby se společně poprali s přírodními živly. Díky svým dovednostem a týmové práci byli mnozí z nich schopni čelit svým strachům a ukázat, co to obnáší vzdát se všeho, být zcela zranitelní a přežít ultimátní výzvu. Nejnovější řada posouvá tuto výzvu na další úroveň – ti nejlepší z nejlepších se sami a s prázdnýma rukama ocitnou v těch nejizolovanějších oblastech světa. Seriál Nazí a vystrašení: Sám (Naked and Afraid: Alone) můžete sledovat každé pondělí od 21 hodin na kanále Discovery.

Bez jakékoliv pomoci jsou úkoly jako obstarání potravin, vody, ohně a přístřeší fyzicky mnohem náročnější. Snaha přežít v naprostém osamění po dobu tří týdnů však testuje i mentální houževnatost protagonistů jako nikdy předtím.

Vrženi do amazonských džunglí, balkánských hor nebo africké savany s prázdnýma rukama a bez parťáka, který by jim kryl záda. Napětí narůstá jako nikdy předtím, protože nazí a vystrašení bojovníci čelí ještě intenzivnější výzvě – přežít 21 dní úplně a naprosto sami. Tato sezona představí zkušené survivalisty Luka McLauglina (Severní Karolína), Garyho Goldinga (Kalifornie), Laceyho Jonese (Illinois) a Maxe Djenohana (Washington). Každý z nich zahájí výzvu úplně sám zhodnocením svého výkonu na základě svých předchozích zkušeností. Společně tito ostřílení dobrodruzi strávili už téměř 500 dní svlečení v divočině.

 

Ač se každý z protagonistů vrací k nové výzvě z jiného důvodu, někteří chtějí překonat svůj minulý výkon, jiní na počest svých nejbližších, všichni sdílejí stejnou vůli překonat strach z neúspěchu, pokořit tento finální závod o přežití a dokázat, že nepotřebují ničí pomoc.

Vliv izolace se postupem času na každém rychle projevuje. Po pouhých patnácti dnech jsou očividné chemické změny v mozku, které způsobují, že lidé jsou ostražitější a více uvědomělí, často také depresivnější a podrážděnější. Mysl je sval, který, pokud není trénován podobně jako tělo, může rychle ztratit kontrolu. Bez společníka, s nímž by si mohli rozdělit práci, pomáhat si v nejistých situacích nebo se na něj jednoduše obrátit pro útěchu, přeživší vyhledávají různé způsoby, jak zůstat při smyslech. Od navazování přátelství s různými živočichy nebo vymýšlení a přehrávání situací se svými blízkými – každý má svou vlastní strategii. Dovede je jejich duševní odolnost do cíle, nebo je psychika zradí a ztratí sami nad sebou kontrolu?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí