Mladí a talentovaní: Které interprety se vyplatí sledovat v roce 2019?

V České republice se hodně mladých lidí, kteří dělají hudbu. Materiálu k poslechu je moc, ale já bych vám rád ukázal pár vyvolených jedinců, které se v roce 2019 vyplatí sledovat, protože i přes svou krátkou účast na scéně toho stihli vytvořit více než dost.

Indigo (@indigoisgod)

Indigo je původem z Brna a je členem skupiny, s názvem BABYPOOL, která má na kontě tracky, jako jsou například Fairy Tale nebo Miami Vice, díky kterým vstoupila posluchačům do podvědomí. Není to zase tak dávno, co Indigo vydal track Centrifuga, ke kterému se natočil i vizuál a já ho považuji určitě za jeden z jeho nejlepších. Dále následovalo jeho první EP, které nese název 4B0082. Najdete na něm věci, jako je Drive-Thru, kde mu přidal sloku další člen BABYPOOLU Persil.P, anebo track se stejnojmenným názvem 4B0082, kde se o hudbu postaral DJ Nobody Listen. Každopádně EP mělo velký úspěch a myslím si, že to byl teprve začátek celé jeho kariéry. Já jen pevně věřím, že se v roce 2019 dočkáme dalších skvělých tracků. Mimochodem celá crew MIKE ROFT vyráží zanedlouho na tour, a to si rozhodně nenechte ujít!

Voodoo808 (@voodoobeats808)

Voodoo808 je producent, rapper a tak trochu grafik, ale hlavně je jedním z předních členů labelu Hypno 808 a dovolím si říct, že momentálně jedním z nejaktivnějších. V roce 2018 vydal svoje první album s názvem Techno808, které se výrazně odlišuje od toho, co tu doposud vycházelo. Zajímavé je, že Voodoo si dělá skoro všechno sám, od textu, přes beat až po grafiku, což je pro něj velká výhoda. Neuběhlo ani pár měsíců od jeho prvního alba a Voodoo vydává další tracky, jako je například Jedu V Trapu. Jako jeden z dalších tracků následoval i GUAP, kde měl Voodoo na featu majitele labelu Hypno 808 Huga Toxxxe. Voodoo je i součástí projektu Space Love, před pár dny jim vyšlo album Hyper Hyper, který je opět o level výš. Jelikož je Voodoo víc než aktivní, tak se v roce 2019 určitě dočkáme minimálně pár dalších tracků. Nedávno totiž na svém Instagramu avizoval datum dalšího tracku FUEGO a dalších spoluprací.

Labello (@labello_______)

Labello je na scéně v podstatě nováček, ale i tak toho stihl více než dost. V podstatě nedávno se objevil na tracku OFF SEASON od Cashanovy Bulhara. Následovalo jeho první EP, které je víc než super a jmenuje se Autotune AF, kde můžete slyšet bangery jako Poslední love nebo Šel jsem jen pro těstoviny, kde dal sloku i ICY L. Jeho poslední track je Vanda Janda, kde Labello popisuje svou lásku k módní návrhářce a modelce  Vandě Jandě (@vandajanda). Track má strašně klidnou atmosféru, čemuž pomáhá i atmosférický beat. Labello je určitě velký talent a pevně věřím, že o něm neslyšíme naposledy a rok 2019 bude pro něj klíčový.

Pridenyyy (@pridenyyy)

Co se týče tuzemské scény, tak je Pridenyyy určitě nováčkem, jelikož má na kontě jen pár tracků. Avšak track, který ho dostal do podvědomí s názvem KANTE (na počest francouzského fotbalového záložníka, kterým jeN´Golo Kante), se dnes může pyšnit skoro čtvrt milionem views. Sám Pridenyyy tvrdí, že to nahrál pouze ze srandy, ovšem track je neuvěřitelně chytlavý a návykový. Před pár týdny se Pridenyyy objevil na tracku POW, kam přispěl slokou Valdovi. Další songna sebe nenechal dlouho čekat a Pridenyyy vydává Vladko Weiss Freestyle, kde můžete slyšet jednu z prvních produkcí PEPISE. Osobně si myslím, že od Pridenyyyho se brzo dočkáme dalších věcí, protože KANTE byl zřejmě jen začátek. Určitě se vyplatí ho v roce 2019 pečlivě sledovat, aby vám žádná jeho tvorba neunikla. A kdo ví, třeba se dočkáme i alba.

Redzed (@melanchoboy1998)

Kdyby se mě někdo zeptal, kdo je z českých interpretů ten nejvíce nedoceněný, odpověděl bych jednoznačně Redzed. Podle mě si Redzed zaslouží mnohem více pozornosti, protože co se týče jeho tvorby, je skutečně na úrovni. Dá se říct, že dělá něco jako heavy metal rap, což z něj dělá na naší scéně ojedinělý případ. Redzed má texty zatím pouze v angličtině, což je možná i lepší, protože to zní víc než dobře. Jeho zatím nejlepší track je za mě určitě Straight Outta Flames, který vyšel na podzim roku 2018. Před pár dny vydal Redzed svoje v pořadí již třetí album s názvem Bohemian Psycho, kam tento banger zařadil taktéž. Redzed je produktivní a my doufáme, že se dočkáme v tomto roce dalšího alba.
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě