TOP 5: Který český track o trávě je nejlepší?


Tracků o trávě existuje určitě hned několik, ať už se to týká zahraniční scény, nebo domácí. My jsme pro vás vybrali pět českých nejlepších a nejzásadnějších tracků o marihuaně z tuzemské rapové scény.

Logic – Hvshthvg 

Logic, dnes už známý jako Yzomandias, vydal v roce 2015 přelomovou desku, která nese stejný název. Troufnu si říct, že deska Yzomandias je dosud jeden z nejlepších počinů, co tu vyšly. Jedním z prvních tracků, ke kterým byl natočen i vizuál, byl právě HVSHTHVG. V klipu, o který se postaral DAF647, můžete vidět u stolu při jídle většinu tehdejších členů Milion+. O hudbu k tracku se postaral producent a jeden z předních členů F*CK THEM labelu Dalyb. Track se k dnešnímu dni může pyšnit více než pěti miliony zhlednutí, což z něj dělá jeden z nejvíce sledovaných songů v našem žebříčku.

Smack – Dal Sem Spliff ft. White Russian

Strašnický raper vydal v roce 2017 album s názvem Terapie, což byla v daném roce určitě jedna z nejlepích desek. Na albu najdete hned několik bangerů a jeden z nich je právě Dal Sem Spliff. Track má velmi chytlavý refrén, který jen tak z hlavy nedostanete. Objevil se tam taky jeden ze členů labelu Hypno808 White Russian, který se Smackem již několikrát spolupracoval. Jak jejich spolupráce dopadla v tomto hitu, můžete posoudit sami. Poměrně jednoduchý vizuál si vzal na starosti yeezuz2020 a hudbu obstarali Kletis & Leaf Ar.

Rest – Čas Hulit

V roce 2018 vydává Rest pod TyNikdy labelem svou dlouho očekávanou desku Restart, kde se jako bonusový track objevuje Čas Hulit. Song jako takový však vyšel skoro o dva roky dříve. Track má velmi klidnou atmosféru s víc než chytlavým refrénem. Velmi atmosférický beat si vzal na starost slovenský Grizzly. Kvalitní videoklip má na svědomí Michal Kunes Kováč, který dělal videoklipy jménům, jako jsou AK, Kontrafakt  a nebo třeba LA4. Videoklip má bezmála osm milionů zhlédnutí, což je bezpochyby velmi úctyhodné číslo. Rest dokonce díky tracku založil speciální značku, která nese stejnojmenný název.

Hugo Toxxx – Mako Haze

Člen legendární skupiny Supercrooo a zakladatel labelu Hypno808 je svým postojem vůči trávě moc dobře znám, stačí jen mrknout na jeho instagram (@bauch808)… V tracku Mako Haze, který vyšel relativně nedávno, můžeme slyšet klasickou originální Hugovu flow a také opět velmi chytlavý refrén. Hudbu k tracku mají na svědomí Huclberry808 a Gezin. Videoklip obstarali Marek Záruba & Dominik Půlpán. A mimochodem, není to tak dávno, co Hugo na svém instagramovém profilu zveřejnil, že v roce 2019 se dočkáme jeho dalšího sólového alba, takže se je určitě na co těšit.

Logic & Jackpot – Pod vlivem

Poslední track v našem žebříčku je doslova klenot. Velmi zásadní track dvojice Logic & Jackpot spatřil světlo světa v roce 2012. Ten samý rok jim vyšlo EP se stejným názvem, které celé produkoval Cassius Cake, výjimkou není ani tento track. Pod vlivem se postupem času stal více a více známým a k dnešnímu dni má na kontě více než dva a půl milionů zhlédnutí. Díky tomuto tracku se dostal již zesnulý Jackpot (ať je ti země lehká) do podvědomí. Takže určitě neváhejte a zavzpomínejte na tlustého Logica.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí