Michajlov: Rozhovor po propuštění z vězení


Michajlov

Michaljov je nepochybně jedno z nejzajímavějších jmen na současné české rapové scéně. Posledních pár měsíců tento brněnský interpret strávil za mřížemi. Nemohli jsme se ho tedy nezeptat na to, jaký byl návrat do společnosti a co aktuálně chystá.

Jak se změní realita někoho, kdo se zrovna dostal „ven“?

Ahoj, neseděl jsem tak dlouho na to, aby se toho změnilo nějak zásadně moc, pár fellas se oženilo, stali se z nich rodiče, já osobně jsem naskočil zpátky do toho, co jsem dělal nebo řešil před nástupem do vězení. Rozdíl je v tom, že je toho mnohem víc než před tím, ale jsem za to rád. Konečně se dá říct, že dělám to, co jsem vždycky chtěl. 

Ve skladbě Kurt Cobain narážíš na to, jestli ses v rapové hře možná trochu nepřecenil. Jak se ti během posledního roku a půl změnilo vnímání rapové hry?

V té skladbě je to myšlený tak, jestli na to vůbec mám já jako člověk, paradoxně až teď mi ta část dává větší smysl než v době, kdy jsem to psal. Dávám si určitý cíle a na ty se snažím dosáhnout, respektive je překonat, takže zpětně jsem se nepřecenil. Rapová hra reflektuje určitou dobu, takže když to mám brát podle toho, vnímám to možná ještě hůř než před tím, ale nezměním to ani to měnit nechci, pořád si dělám svoje věci. 

Sledoval jsi během té doby věci, které u nás vycházely? Nebo sis chtěl raději udržet čistou hlavu s ohledem na svou další tvorbu?

Sledoval jsem MC’s, se kterými mám nějaké spolupráce. Měl jsem tam chvilku mobil, takže jsem viděl i nějaký klipy. Hlavně jsem byl v kontaktu s Danielem Vardanem a sledoval jeho tvorbu. 

Co právě chystáš? Tedy kromě své velké tour.

Chystáme skladbu právě s Danielem přímo pro tu tour, určitě nahraju nějaký singly a po létě začnu dělat na svým sólu. 

Tvé poslední skladby měly velký dopad i ve chvíli, kdy jsi nebyl na svobodě. Upřímně – jak moc dobrým je podle tebe vězení v rámci marketingu rappera?

Mně osobně to hodně pomohlo, začalo se o mě zajímat víc lidí než do té doby, ale beru to tak, že vždycky každého zajímá víc, když se někomu něco sere. Na druhou stranu jsem za to rád, protože jsem z toho dokázal vytěžit maximum, co šlo.

Nakolik tato zkušenost ovlivnila tvé texty? Vnímáš nějaké rozdíly?

V něčem určitě jo, není moc MC´s v Čechách a na Slovensku, kteří by o podobných věcech mohli psát, když to teda nebude póza. Mám inspiraci na další témata. Jinak větší rozdíly asi nevnímám.

Co ti aktuálně rotuje v přehrávači? Jsi hladový po nové muzice?

Já jedu už tak deset let německou scénu, takže převážně to. Za těch dvacet měsíců vyšlo tolik nové hudby, že nevím, jestli budu mít tolik času, abych to všechno dohnal.

Na závěr bychom ti rádi dali prostor pro vzkazy, pozdravy nebo cokoli, co chceš říct.

Děkuju Anahit za to, že byla celou dobu při mně, mojí mámě, fellákům, všem, kdo mi napsali dopis do basy (omlouvám se těm, kterým jsem neodepsal) a fanouškům, bez kterých by to nešlo. Vidíme se na Tour!

P.S.: Dík za rozhovor!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli