ROZHOVOR. Abe Beats: Teď půjdu nahoru


Abe

Tentokrát jsme na rozhovor pozvali slovenského producenta Abeho, který je sice členem legendární crew H16, zároveň ale nejednou dodal hudbu pro největší světová jména rapové scény, pracoval například pro Chief KeefaKevina Gatese nebo Soulja Boye. A všechno nasvědčuje tomu, že to nejlepší teprve přijde. Abe totiž bude mít dva beaty na připravovaném albu od Juice WRLD, který momentálně patří k těm nejposlouchanějším hudebním umělcům na světě. Tyto beaty Abe dělal v kolaboraci se svým mladým parťáýkem, slovenským producentem BihoWrld. Pokud potom jde o tuzemskou a slovenskou scénu, Abe spolupracoval snad s každým, kdo tady něco znamená. Za všechny jmenujme například KontrafaktYzomandiaseMoju Reč.

Poslední dobou je kolem tvojí osoby pořádné horko. Poprvé jsem se s tvým jménem setkal v roce 2006 na první desce H16. Jak vlastně producent fungoval tehdy? V době, kdy nebyl internet plný tutoriálů a zvuků?

Tehdy to bylo hard, učil jsem se sám na sobě. Byl to dlouhý proces. Je to už 20 let. Je to věčnost. Piju krev, abych tady byl navěky. That’s it…

Život je boj od Kontrafaktu, Step Back od Mojej Reči. Už před více než deseti lety jsi produkoval ty největší bangery na slovenské scéně. Tehdy ale jako by role producenta nebyla tak výrazná. Měl jsi vždycky tu svou proslulou workflow, kdy přijdeš i s několika beaty denně?

Workflow absolutní, už od té doby si ze mě dělají srandu, že jsem pokojový trpitel, protože jsem pořád byl doma a makal na snu, který jsem si splnil, gang. Beatů bylo vždy hodně, ale skillz chyběly, ale tlačil jsem na to a věděl, že to přijde. První knížky Secret, motivační čteníčko! Prostě věnuj se něčemu šest hodín denně a tvoje hobby se stane tvým chlebodárcem!

Do Ameriky jsi rovněž dodával, pokud se nepletu, už před deseti lety. Tehdy ale ještě neznámým jménům. Která produkce je pro tebe tou přelomovou?

Tehdy v roce 2013 jsem chytil Keefa na beat a stal jsem se motivačně závislým na posílání mailů do USA, trvá to až dodnes. jak nedávno psal Konex na Instagramu: Neznám nikoho, kdo to tlačí takhle dlouho. Yes, je to tak. Absolutní vytrvalost. Přelomem byl určitě Chief Keef.

Jaká je tvoje současná situace s Atlantic? Anebo platí, že co si nezařídíš sám, to nemáš?

Pořád jim posílám beats a oni okamžitě odepíšou. Zrovna dnes se jim líbily tři beaty. Někdy je to kolabo s někým, kdo si ho zaplatil, ale většinou jsou to moje sólové věci.

Momentálně se mluví jen o tvých produkcích na chystaném albu Juice WRLD. Jste spolu v přímém kontaktu? Dovedeš si představit pravidelnější spolupráci?

Yes, to ano, je to loajální týpek. Píšeme si často, kámo, až to nechápu. Jasně, jsme v kontaktu, těším se na jeden vesmírný feat, který bude Juice WRLD mít s… hell yah straight up?

Na kontě máš taky pár společných beatů s Tay Keithem. Jaký je to pocit, když někdo, s kým jsi pracoval, takhle vyroste? Funguje v téhle hře loajalita?

Tay Keith je stroj. Odloučili jsme se od sebe a on vyrostl. Byl jsem naštvaný, ale tak chápu… Teď si už zase píšeme, pochválil mi věc s Juice Wrldem. Esketit.

Jaká jsou dnes tvoje vysněná jména, na jejichž projektech by ses chtěl objevit? Slibuješ si od současných věcí, že ti pomůžou se k nim třeba i přiblížit?

Teď půjdu nahoru. Půjde to lehce. Vysněné jméno dostanu možná už teď na featuringu, a tam to začne.

Aktivně se taky věnuješ mladým beatmakerům a rapperům. Kde na to všechno bereš čas?

Ano, loni jsem rozběhl projekty EP s Abem. Mají levnější beaty, když si jich vezmou víc. A dělám jim i mentoring. Například týpek měl hlas vhodnější spíš na zpěv než rap. A my jsme v moderní době, kde se zpívá a vznikají hity. Tak jsem mu naordinoval zpěv. Se zpěvem jsem se setkal poprvé, ale dnes se hlas dá už elektronicky doladit, abys nezněl falešně. Další z nich, můj první zákazník, je dneska už můj kámoš. Taky moc nerapoval a nasměroval jsem ho. Přizpůsobil se a už o něm i Osťo se Strapem kecali v Osťově show. Workshopy pro beatmakery nejsou zase tak často, ale je jich poměrně dost. Začal jsem tady s nimi jako první a jsou účinné. Zákazníci jsou nadšení a spokojení. Fulltime music. Rozdělím si čas a stíhám všechno. Žena sice dělá doma hodně práce, ale holt…

Chystáš nějaké další projekty? Hodně se mluví třeba o beatbattlu…

Pořád makám na projektu EP S Abem. Mám strašně moc zákazníků, začíná to být mega úspěšné! Beatbattle, zatím nevím, uvidím.

A co tvoje vlastní album? Dočkáme se?

Moje album se mi nechce dělat, ale uvidím, Já jsem v podstatě takový člověk, který umí všechno udělat rychle. Beaty, stopy, pošlu beaty, beaty na míru… ale osobně z duše nenávidím čekání na rappery, než něco nahrají. To je životní peklo, raději být bez alba…

Co vzkážeš čtenářům Bangeru?

Hoďte mi follow na Instagram, tam se to vše odehrává. @abegothits. Pozdravuju všechny a sledujte BEATCULTURE, moji novou beat krew s BihoWrld beats


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli