Potvrzeno! Livigno má nejlepší snowparky


Na začátku listopadu proběhl v italské Modeně veletrh cestovního ruchu a zimních sportů Skipass, na kterém Livigno získalo několik ocenění a potvrdilo tak své výsostní postavení mezi nejlepšími snowparky v Itálii. Ocenění se udělují za nejinovativnější počiny v oblasti a rozhodují o nich nejen samotní návštěvníci, ale i odborníci, kteří hodnotí jak velikost areálu, tak kreativitu či design překážek a skoků a samozřejmě jeho celkovou organizaci.

Mottolino a Carosello 3000

Snowpark Mottolino získal cenu Poslední park sezóny za schopnost uchovat celou jeho dráhu ve skvělé kondici a vynikající kvalitě až do posledních dubnových dní. To dává freeskierům a snowboardistům ze všech koutů světa poslední šanci si na jaře ještě pořádně zajezdit.

Druhé místo si odnesl v kategorii Nejlepší inovace a třetí příčku obsadil v dalších dvou kategoriích – Nejlepší snowpark a Nejlepší marketing, a to díky své strategii, prostřednictvím které se dokáže přizpůsobovat průběhu sezóny, sledovat trendy v oblasti freeskiingu a snowboardingu a udržet vždy perfektní podmínky. Do Mottolina se tak každou zimu sjíždí ti nejlepší jezdci.

Ocenění získal také snowpark Carosello 3000, a to za soutěž pro snowboardisty The Guardian, která se koná na konci sezóny a již pět let přitahuje do Livigna návštěvníky z celé Itálie. Snowpark je designován do podoby pláže, která milovníkům freeski a snowboardingu umožňuje experimentovat na unikátních a neustále vylepšovaných překážkách v tropickém stylu a bavit se s přáteli doslova pod palmami. Tato pláž se nachází u nejvýše položené stanice nové kabinové lanovky ve 3000 metrech nad mořem.

Běžky

Všechna tato ocenění dokazují, že Livigno je právem považováno za jeden z předních lyžařských resortů v Evropě. Kromě dokonale upravených sjezdovek a snowparků svou pozici potvrzuje již v polovině října vybudovaným okruhem pro běžecké lyžování, který se začátkem listopadu rošířil na délku 22 kilometrů.

Tato trať je k dispozici jak amatérským běžkařům, tak profesionálním běžcům na lyžích a národním týmům, kteří do oblasti Malého Tibetu přijíždí za skvělými tréningovými podmínkami před prvními závody. V současné době tu trénuje několik týmů, které se připravují na start oblíbené Sgambedy 2018 a seriálu závodů na dlouhé tratě Visma Ski Classic. Obě akce proběhnou v termínu od 30. listopadu do 2. prosince 2018.

Oficiální zahájení zimní sezóny, kdy se poprvé rozjedou vleky, se očekává 1. prosince. Tímto dnem startuje také pravidelná akce Skipass zdarma, který získáte při rezervaci čtyř nocí ve vybraném hotelu či sedm nocí v apartmánu.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí